e
sv

Instagram, uygulamada kahır yaşandığında kullanıcıları uyaracak

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Geçtiğimiz hafta Facebook, Instagram ve WhatsApp’ta erişim sorunları yaşanmış, milyonlarca insan saatlerce uygulamaları kullanamamıştı. Instagram da emsal sorunlara karşı kullanılacak yeni bir özellik getireceğini duyurdu. Yapılan açıklamalara nazaran artık uygulamada teknik sıkıntılar yaşandığında kullanıcılar uyarılacak.

Bu, geçtiğimiz hafta yaşanan büyük erişim derdinin akabinde uygulama için hayli mantıklı bir hareket olarak nitelendiriliyor. Uzmanlar, bu ikaz sayesinde sorunun kullanıcılardan kaynaklanmadığının anlaşılacağını ve oluşan baş karışıklıklarının giderileceğini düşünüyor.

Bu yeni özellik, uygulamada bulunan “Hareketler” kısmında bulunacak. Instagram tarafından yapılan açıklamalara nazaran özellik şu an için yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde test ediliyor. Yetkililer, ikazın yararlı olduğu kabul edilirse önümüzdeki birkaç ay içinde dünya çapına kullanıma sunulacağını belirtti.

Bir özellik daha geliyor

Buna ek olarak Instagram yaptığı açıklamalarda, içerikleri uygunsuz olarak bildirilen kullanıcıları bilgilendirecek olan “Hesap Durumu” isimli bir özelliği de tanıttı. Açıklamalarda bununla ilgili, “Bu özellik, kullanıcıların hesaplarının devre dışı bırakılma riski altında olup olmadığını bilmelerini kolaylaştıracak. Önümüzdeki aylarda bu özelliği daha da geliştireceğiz ve insanların içeriklerinin Instagram’da nasıl dağıtıldığını, nasıl önerildiğini, uygun olup olmadığını görmelerini sağlayacağız.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli