e
sv

Instagram’da Markanızı Büyütmenize Yardımcı Olacak Pazarlama İpuçları

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Instagram’da Markanızı Büyütmenize Yardımcı Olacak Pazarlama İpuçları

Instagram pazarlamanızı geliştirmek için aşağıdakileri istikrarlı ve tutarlı bir halde artırmanız gerekir. Sonuçta, markanızla ne kadar fazlaca yazışma kurar ve sizi Instagram’da takip ederse, kitleniz ne kadar büyük olursa, her yayınladığınızda potansiyel olarak ulaşabileceğinizdir. İşte markanızı büyütmenize destek olacak Instagram pazarlama ipuçları;

Parasız Instagram Araçlarından Yararlanın

Instagram, Feysbuk’un iş profillerini büyük seviyede yansıtan ve kullananların “e-posta” harekete geçirici mesajıyla tamamlanan ve kullananların işletmeyi e-postayla göndermesine, sesli arama yapmasına yada kısa bildiri göndermesine olanak tanıyan iş profillerini kullanıma sunmaya başladı.

İletişim seçeneğinin yanı sıra, işletme profilleri analitiklere yada dedikleri şeklinde Insights’a erişerek kullanıcılara yayınlanma ve etkileşim verilerine erişmelerini sağlar. Instagram hesabınızı işletmeniz için kullanıyorsanız, bu seçeneklerden yararlanmak için kişisel profilinizi bir işletme profiline dönüştürmeyi düşünebilirsiniz. Kullanıcılarınızın içeriğinizle iyi mi etkileşime girdiğini ne kadar iyi anlarsanız, etkileşimi çoğaltmak için o denli iyi ayarlama yapabilirsiniz.

Instagram Yayınlarında Tanıtın

Markanızı esasen seven yeni Instagram takip edenleri kolayca eklemek ister misiniz? Feysbuk, Twitter, LinkedIn vb. Diğeri toplumsal medya profillerinizin her birinde yayınlayın ve Instagram profilinizi takip etmeye davet edin. Sizi esasen toplumsal medyada takip ediyorlar, bu yüzden sunduğunuz şeyle açıkça ilgileniyorlar, bu yüzden onlara markanıza toplumsal olarak bağlanmak için başka bir yol verin.

Yayınlarınızın, toplumsal medyada markanıza bağlı her insana ulaşacağını varsaymayın. Birçok kişi belirli toplumsal medya platformlarından uzaklaşır ve bazıları diğeri ağlarda olduğundan daha etken değildir. Gönderi başına erişiminizi çoğaltmak için takipçilerinizin mümkün olduğunca fazlaca sayıda toplumsal profilinize bağlı olmasını istiyorsunuz.

Büyümeyi Tetiklemek İçin Takipçilerle Etkileşime Geçin

Birisi yayınlarınızdan birine yorum yapmak için süre ayırırsa, yanıtlamak ve onlara teşekkür etmek için iki saniye ayırın. Bu rahat katılım, sadık bir alan şahıs ve markanızın deli bir teşvikçisi oluşturabilir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli