e
sv

İNTERNET BAĞIMLILIĞI: İnternetin Psikolojisini Anlamak ve Bağımlılıkla Başa Çıkmak

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Price: [price_with_discount]
(as of [price_update_date] – Details)

 

Satın AL

[ad_1]

İnsanlık “www” üçlüsünü bu kadar sık bir arada görmemişti! İnternete kadar…

Nedir web?

Görmeden bakmak, seslenmeden konuşmak, yorulmadan sevişmektir web. İnternet daldan dala atlamak, varken yok olabilmektir. Seçmektir. Dokunmadan, koklamadan sevebilmektir. İnternet yaşamdan kaçmaktır. Başka bir boyut, başka bir âlemdir. Bir âlemin klavyeye sığmış halidir. İnternet gelişimdir, bilimdir, özgürlüktür. Oyundur, iştir, gezidir, kitaptır, aşktır, bankadır, gazetedir, defterdir. İnternet bazı zamanlar hastalıktır…

Facebook iyi mi yaşantımız oluyor? Niçin oyunların başından kalkmıyor, e-postalarımıza bakmadan duramıyoruz? Niçin “chat” yaparken küfrediyor, başka kimliklerle diğerlerini ve kendimizi aldatıyoruz? Bilgisayar teknolojisi insan yaşamına girdiğinden ve web toplumda yaygınlaştığından beri artık başka bir çağda yaşıyoruz.

Öteki teknolojiler de yaşamı etkiledi, fakat web tüm toplumsal yapıyı değiştirdi. Aynı zamanda insanoğlunun doğasında da değişimler yarattı. “Sanalizm” adını verebileceğimiz bir asır, “sanalist” adını verebileceğimiz takip edenleri ve onların bir yaşam seçimi oluştu. Sanalizm kendi hastalıklarını da yarattı: İnternet ve bilgisayar bağımlılığı!

Eğer kapak yazısını buraya kadar okuyup, kendinizle ya da bir yakınınızla ilgili kuşkular uyandıysa, kitabın 191. sayfasından başlamış olan testi hızlıca incelemenizi tavsiye ederiz. İnternet kanalıyla kitap alacak okurlarımızın testi araştırma şansları olmasa da, e-kitap versiyonunun da mevcut bulunduğunu belirtmekte yarar var.

Ürünün baskısı görseldeki ile farklılık izah edebilir.

[ad_2]

İNTERNET BAĞIMLILIĞI: İnternetin Psikolojisini Anlamak ve Bağımlılıkla Başa Çıkmak

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli