e
sv

İnternet Servis Sağlayıcılar, Deco Mesh Sistemli Paketler Sunuyor

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Kovid salgını nedeniyle konutlarda daha güçlü bir internet teması çok kıymetli hale geldi. Meskenin her yerinden WiFi’a erişmek, çok sayıda aygıt ağa bağlandığında yavaşlama, kopma olmaması ve ağ güvenliği, salgınla birlikte pek çok meskenin değerli muhtaçlığı oldu. Meskenlerdeki WiFi problemleri için en tesirli tahlil ise Mesh ağ teknolojisi. Mesh teknolojili eserlerle hem ağın kapsama alanı genişliyor, hem daha çok aygıta dayanak sağlanıyor, hem de birebir ağ ismi ve şifre ile konutun her yerinde bağlı kalarak dolaşılabiliyor. Bu nedenle son yıllarda Mesh tahlillerinin kullanımı da yaygınlaştı.

TP-Link, Mesh ağ teknolojisine en fazla yatırım yapan markalarda başı çekiyor. Şirketin Mesh tahlili olan Deco ailesinin hem model sayısı, hem de her geçen gün kullanıcı sayısı artıyor. Türkiye’de geçen yıl Deco satışları yüzde 600 arttı; 2021 yılında da bu artış devam ediyor.

Son periyotta İnternet Servis Sağlayıcılar (ISS) da abonelerine Mesh teknolojili paketler/çözümler önermeye başladılar. Millenicom ve Vodafone firmaları peş peşe Mesh tahlili olan paketlerini duyurdular. Bu paketlerde kullanıcılara internet paketiyle birlikte modemin yanı sıra konutun her yerinde güçlü ve inançlı internet ağı kurmayı sağlayan Mesh eserleri de veriliyor. Bu iki ISS’nin tercih ettiği ve abonelerine sunduğu Mesh tahlili ise TP-Link Deco eserleri oldu. Deco Mesh tahlilleriyle özel abonelik paketleri oluşturan ISS’lerin yanı sıra başka birtakım operatörler de abonelerine bayileri aracılığıyla Deco eserlerinin satışını yapıyorlar.

Mesh WiFi teknolojisinin ismi Deco oldu

TP-Link Ülke Müdür Yardımcısı Ali Dinçer, tüketicilerin ve ISS’lerin Mesh tahlili olarak Deco’ları tercih etmesinin pek çok nedeni olduğunu belirtiyor. Bunlardan birincisinin, ağ pazarında gücü ve güvenliği kanıtlanmış olan TP-Link’in bir tahlili olması ve kullananların olumlu yorumları, referansları olduğunu söyleyen Dinçer, “Tamamen Mesh tahlili olarak geliştirilmesi ve daima yeni modellerle hem tüketicilere hem ISS’lere bol model seçeneği sunulması da öbür bir tercih nedeni. Ayrıyeten Deco Mesh sistemlerinin suramı ve kullanımı da son derece rahat. Android ve iOS dayanaklı Deco uygulaması ile eserler kolay kolay kurulabiliyor ve yeniden bu uygulamadan her tıp aygıt ayarı yapılıyor, ağ izlenebiliyor. Kullanıcılar açısından değerli bir avantaj olan bu özellik tıpkı vakitte ISS’lerin takviye hizmeti yükünü azaltmayı sağlıyor” diyor.

Deco Mesh tahlillerinin bir öteki kıymetli avantajı ise güçlü güvenlik özelliklerine sahip olması. Bu da yalnızca ağ ve aygıt güvenliğini sağlamakla kalmıyor; örneğin güçlü Ebeveyn Denetimi özellikleri sayesinde aileler çocuklarının internette güvenliğini de denetleyebiliyorlar.

Ali Dinçer, konutlardaki WiFi sıkıntılarının en tesirli tahlili olan Deco eserlerine yatırımlarını sürdürdüklerini açıklıyor. Kullanıcı referanslarının gerek tüketici gerek ISS tarafında Deco’lara talebi artırdığını belirten Dinçer, ISS’lerle Deco tahlilleri konusundaki çalışmalarının artarak devam edeceğini, yeni işbirliklerinin de olacağını vurguluyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli