e
sv

iOS 15.2 yayınlandı! Apple kullanıcılarını neler bekliyor?

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

iOS 15.2 ve iPadOS 15.2 güncellemeleri şu anda fiyatsız olarak indirilebilir. Yeni yazılıma erişmek için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme’ye gitmeniz kâfi. Şayet yeni güncellemeleye erişemiyorsanız biraz beklemeniz gerekebilir zira güncellemenin tüm kullanıcılara sunulması biraz vakit alabilir.

iOS 15.2 bir çok düzeltme ve güncellemeyi beraberinde getirdi. Örneğin uygulama zımnilik raporu ile artık uygulamaların kamera ve mikrofon üzere müsaadelerle sonlu bilgilere ne sıklıkla eriştiğini öğrenebileceksiniz.

Güncelleme, çocuklara ilişkin aygıtlar için İrtibat Güvenliği ve Apple Music Voice Plan’ı içeriyor, ayrıyeten siz öldükten sonra datalarınızı yönetmek için bir dijital mirasçı da seçebileceksiniz.

iOS 15.2 yayınlandı! Apple kullanıcılarını neler bekliyor?

Apple Music Voice Planı, Siri kullanarak Apple Music’teki tüm müziklere, çalma listelerine ve istasyonlara erişmenizi sağlayan yeni bir abonelik katmanı. iOS 15.2 ile bu özellik de yeni geliyor. Ayarlar’daki yeni Uygulama Kapalılığı Raporu, uygulamaların son yedi gün içinde pozisyonunuza, fotoğraflarınıza, kameranıza, mikrofonunuza, bireylerinize ve daha fazlasına ne sıklıkla eriştiğini ve ağ etkinliklerini görmenizi sağlayacak.

İrtibat güvenliği ayarı, ebeveynlere, çocuklarının aygıtlarında çıplaklık içeren fotoğraflar aldıklarında yahut gönderdiklerinde ihtarları aktifleştirme imkanı verecek. Yeni bir özellik olarak Dijital Mirasçı eklendi. Vefatınız durumunda iCloud hesabınıza ve ferdî bilgilerinize erişebilmeleri için birini seçmenizi sağlıyor. Güncelleme ile ayrıyeten bir çok yanılgı da düzeltildi. Örneğin Siri, VoiceOver çalışırken ve iPhone kilitliyken cevap vermiyordu, lakin bu güncelleme ile bu sorun de çözülmüş olacak.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli