e
sv

iPad için Instagram, şirketin planları ortasında yok

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

2010 yılından beri hayatımızda olan Instagram, 11 yıldır Android ve iOS kullanıcıları iiçin olumlu bir toplumsal medya tecrübesi sunuyor. iPad kullanıcıları ise yıllardır Instagram’dan iPad uygulaması talep ediyor. Facebook tarafından satın alındıktan sonra bile iPad uygulaması için çalışmalara başlamayn Instagram, kullanıcıları kâfi özelliklere sahip olmayan web uygulaması yahut boyut manasında zahmet yaratan iPhone versiyonuna yönlendiriyor. Epey vakitten sonra Instagram, hala iPad için bir uygulama hazırlamıyor.

iPad için Instagram, şirketin planlarında yok

“iPad için Instagram nerede?” sorusuna yanıt veren Instagram CEO’su Adam Mosseri, uygulamanın planlarında olmadığını duyurdu. “Uçakta olduğum için iPad ile biraz vakit geçirdim ve Instagram hala iPad için yok. Bunu yapmak âlâ olurdu fakat yapmamız gereken çok şey var lakin sırf muhakkak sayıda beşere sahibiz o yüzden bu vakte kadar yapmadık” diyen Mosseri, iPad için Instagram’ın hala planlarında olmadığını belirtmiş oldu.

iPad kullanıcıları için Instagram zorluğu burada bitmiyor. Geçtiğimiz aylarda tarayıcı üzerinden gönderi paylaşma özelliğini kullanıcılara sunmuştu lakin bu özellik iPad üzerinde kullanılamıyor. Lakin iPadOS 15 ile kullanıcılar, iPhone uygulamalarını dikey konumda küçük bir pencerede açabilecek ve kimi uygulamaların kullanımı kolaylaşacak. Umarız Instagram, daha fazla bekletmeden iPad uygulamasını kullanıcılara sunar.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli