e
sv

iPad küçük 6 (2021)-Fiyatı ve tüm özellikleri!

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

iPad küçük 2021 yahut başka ismiyle iPad küçük 6 yeni tasarımı ile adeta küçük bir iPad Pro’ya dönüşmüş. İşte yeni iPad küçük 6!

Apple‘ın uzun soluklu serilerinden olan iPad küçük, uzun müddet sonra kıymetli bir güncelleme ile geldi. Seriye adeta yeni bir soluk getiren iPad küçük 6, bilhassa sahip olduğu çağdaş tasarım ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Apple sürpriz bir formda uzun müddettir karışmadığı iPad küçük serisini güncelledi. Tasarımı ve görselliği ile kusursuz bir biçime bürünen iPad küçük 2021 Apple Event etkinliğinde tanıtıldı. İşte yeni iPad küçük 6 hakkında her şey…

iPad küçük 6!

Tasarım

Söylentilere nazaran, Apple’ın iPad küçük 6’si iPad Air 4’den ilham alan bir dizayna sahip ve uzay grisi, pembe, mor ve yıldız ışığı olmak üzere dört mükemmel renkte geliyor. Ekranı, aygıtın küçük genel ayak izini korurken, 7.9 inç’ten 8.3 inç’e yükseltildi. Temel olarak, endüstriyel tasarım açısından minyatür bir iPad Air 4’ü andırıyor.

Görsel

Yesyeni görünümün ve artırılmış ekran boyutunun yanı sıra, yeni ekran özellikleri de 500 nit parlaklık, P3 Geniş Renk ve True Tone eklenmesiyle geliştirildi. Ayrıyeten daha az parlama için yansıma önleyici bir ekran kaplaması ve daha canlı bir imaj için büsbütün lamine bir ekrana sahip.

İşlemci

Yeni iPad küçük, 6 çekirdekli CPU, 5 çekirdekli GPU ve 16 çekirdekli Hudut Motoruna sahip yepisyeni A15 Bionic çipe sahip. Apple’a nazaran A15 Bionic, ham CPU açısından yüzde 40 daha süratli performans sağlarken, GPU performansı evvelki kuşağa nazaran yüzde 80 oranında artacak.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli