e
sv

iPhone 13 Küçük İnceleme (Video)

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

iPhone 13 Küçük Türkiye fiyatı 10.999 TL’den başlıyor. Şayet bizim incelediğimiz 512 GB modeli satın almak isterseniz de 13.999 TL ödemeniz gerekiyor.

Ailenin dört telefonu ortasında boyut olarak en küçüğü olan Küçük, 5.4 inçlik Harika Retina XDR ekrana sahip. 131.5mm uzunluk, 64.2mm genişlik ve 7.7mm kalınlıkla da tek elle kullanıma son derece uygun bir akıllı telefon.

iPhone 13 Pro incelemesi

Tasarım açısından geçtiğimiz yıla oranla kıymetli bir değişiklikler bulunmasa da, birebir çizgi korunsa da birtakım geliştirmeler mevcut. Bunlardan birincisi ve en kıymetlisi Face ID sistemini içerisinde barındıran ekran çentiğinin daralmış olması. Bir öbür değerli gelişmeyse daha büyük kamera sensörünü sığdırabilmek için tasarım nizamı değiştirilen kameralar.

Telefonun ön yüzünde yeniden geçtiğimiz yıl olduğu üzere Ceramic Shield kullanılıyor. Ayrıyeten telefonda öbür iPhone 13’lerde olduğu üzere IP68 sertifikası bulunuyor.

iPhone 13 ailesinde işlemci platformu olarak A15 Bionic kullanılıyor. 6 çekirdekli bu işlemcinin iki çekirdeği performans odaklı çalışırken, kalan 4 çekirdek verimililik odaklı çalışıyor. Ayrıyeten A15 içerisindeki grafik biri ve iPhone 13’te 4 çekirdekli olarak karşımıza çıkıyor.

İşlemci platformundaki en değerli geliştirmelerden biri yeni manzara sürece ünitesi olmuş. Böylelikle geçtiğimiz yılında iPhone 12 Pro Max ana kamerasını kullanan telefon, 12 Pro Max’ten çok daha yeterli fotoğraflar çekebiliyor.

Depolama ünitesi özelinde 128 GB, 256 GB, 512 GB ortasından seçim yapabiliyorsunuz. 4 GB RAM ise tüm depolama seçeneklerinde sabit.

Telefonun art yüzünde geçtiğimiz yıl olduğu üzere 12 MP + 12 MP olmak üzere çift kamera bulunuyor. Ana kamera iPhone 12 Pro Max ile tıpkı olduğu için çok daha geniş bir sensöre ve sarsıntıyı önlemek için Sensor Shift ismi verilen bir teknolojiye sahip. Ultra geniş açılı kamera ise iPhone 12 modelleriyle büsbütün birebir. Tekrar bu tarafta da manzara sürece ünitesinin yenilenmesi sayesinde daha uygun sonuçlar alabiliyorsunuz.

4K 60FPS’e kadar görüntü çekebiliyor ve bu görüntüleri Dolby Vision HDR olarak kayıt altına alabiliyorsunuz.

Ön kamera geçtiğimiz yıl ile tıpkı donanımı kullanırken, 4K 60FPS görüntü çekebiliyor.

Epey küçük bir telefon olan Mini’de 2438 mAh batarya kullanıyor. 5nm A15 Bionic üzerinde yapılan geliştirmeler sayesinde bir günü çıkarabiliyor. 20W süratli şarjı destekleyen telefon, Magsafe şarj aletinde ise 15W süratli şarj destekliyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli