e
sv

iPhone 13 Pro, 1 TB Seçeneği ile Gelebilir

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Apple’ın 14 Eylül tarihli aktifliği için geri sayım sürerken son dakika sızıntıları da devam ediyor. Son olarak analist Ming-chi Kuo, iPhone‘un 64 GB seçeneğine veda ederken daha yüksek depolama kapasiteleri sunacak yenilenmiş bir depolama yapılandırması seçeceği sunacağını ileri sürdü. Buna nazaran iPhone 13 Pro kullanıcılara 1 TB depolama seçeneği sunabilir.

Apple baştan beri iPhone’lara rastgele bir depolama genişletme seçeneği koymadı. Satın aldığınız depolama, telefonun ömrünün geri kalanında birlikte yaşamak zorunda kalacağınız bir şey olarak kaldı.

Bu yıl Apple sonunda GB mahzurunu aşmış görünüyor. iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max, bir iPhone için şimdiye kadarki en büyük 1 TB depolama yapılandırmasına sahip olacak. Kimi Android telefonlarda uzun müddettir bu seçeneğin sunulduğunu da söylemeden geçmeyelim.

iPhone 13 ve iPhone 13 küçük de bir depolama yükseltmesi alacak. Aygıtlar 128 GB ve 256 GB ile birlikte yeni bir 512 GB seçeneğine sahip olacak. Bu, 64 GB’lık temel depolama yapılandırmasının ortadan kalkacağı manasına geliyor. Bu gelişme Apple’ın başlangıç ​​fiyatını çok fazla yükseltmemesi durumunda epeyce güzel olacak.

Bulunabilirlik ve fiyatlandırma iPhone 13’ün karşılaşacağı en büyük problemlerden kimileri olacak. Birincisi, devam eden yarı iletken arz kasvetinden kaynaklanabilirken ikincisi TSMC’nin fiyatlarını artırmasından kaynaklı olabilir. Buna karşın analist, iPhone 13 için yıl bitmeden evvelki yıla nazaran yüzde 10 büyüyen güçlü bir performans öngörüyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli