e
sv

iPhone 13 Pro Fiyatı ve Özellikleri

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

iPhone 13 ailesinin en büyük ekranlı üyesi iPhone 13 Pro üzerindeki sır perdesi sonunda ortadan kalktı. Haliyle iPhone 13 Pro fiyatı ve özellikleri de birçok sızıntının akabinde resmi olarak aşikâr oldu.

Apple A15 Bionic işlemcisinden gücünü alan iPhone 13 Pro, Apple özel kaplaması aşınmaya ve korozyona karşı sağlam ve grafit, altın, gümüş ve yeni sierra mavisi seçenekleri ile geliyor. TrueDepth kameranın yer aldığı ekran çentiği de yeniden yüzde 20 daha küçük. 6.1 inç Muhteşem Retina XDR OLED ekran 1000 nit parlaklığa çıkabiliyor ve ProMotion özelliği ile dinamik olarak ekran kara oranını 10’dan 120 Hz’e kadar değiştiriyor. Aygıt tekrar Ceramic Shield ile korunuyor.

iPhone 13 Pro telefoto, ultra geniş ve geniş kameraya sahip bir kamera sistemine sahip. Daha geniş sensörler daha fazla ışık yakalamasına müsaade veriyor. Ayrıyeten, 6x optik zoom sağlanıyor. 2 cm aradan makro fotoğrafçılık da aygıtın yeniliklerinden ve tüm kameralar Gece Modu dayanağına sahip. Fotoğraf Tarzları, ferdî tercihlerinizi gerçek vakitli düzenlemelere dönüştürüyor. Çekimden evvel seçebileceğiniz dört varsayılan tarz Bulunuyor. Bunlar ortasında varlıklı kontrast, canlı üzere modlar var. Ayrıyeten tonu ve sıcaklığı daha da özelleştirebiliyorsunuz. Tarzlar, sahneler ve husus çeşitleri ortasında çalışıyor ve her seferinde tanımlamanız da gerekmiyor.

Görüntü tarafında ise büsbütün Sinematik Mod mükemmel çekimler yapılmasına ve odağın gerçek vakitli olarak değiştirilmesine imkan sağlıyor. Makro ağır çekim ve 3x telefoto da bu alan derinliğine katkı sağlıyor. ProRes görüntü özelliği ise bu yılın sonlarında gelecek ve daha verimli kodlama sağlayacak. ProRes ile direkt kamera uygulamasında 4K ve 30 FPS’ye kadar kayıt yapılabilecek.

iPhone 13 Pro ile iPhone’lar birinci sefer TB depolama seçeneğini görüyor. Artık seçenekler ortasında 128 GB, 256 GB, 512 GB ve 1 TB yer alıyor. Batarya müddetinin ise iPhone 12 Pro’dan 1.5 saat daha uzun olduğu belirtildi.

iPhone 13 Pro fiyatı 999 dolar olarak açıklandı. Aygıt 17 Eylül prestijiyle ön satışa, 24 Eylül prestijiyle da genel satışa sunulacak.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli