e
sv

iPhone 14 Pro hakkında yeni ayrıntılar geldi: 48 MP ana kamera ve 8 GB RAM

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Haitong International Securities analisti Jeff Pu, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max ile ilgili birtakım ayrıntılar paylaştı. Tecrübeli analiste nazaran Apple, 2022’nin Eylül ayında piyasaya süreceği üst sınıf akıllı telefonlarında 48 megapiksel ana kameraya (geniş açılı) yer verecek. Telefoto ve ultra geniş açılı sensörlerin çözünürlüğü ise tıpkı, yani 12 megapiksel olarak kalacak.

Geçtiğimiz Nisan ayında da bu tarafta birtakım bilgilerin ortaya çıktığını hatırlatalım. Apple’ın piyasaya sürmeye hazırlandığı yeni eserler hakkında isabetli varsayımlarıyla tanıdığımız analist Ming-Chi Kuo, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’in 8K çözünürlükte görüntü kaydı yapabilen 48 megapiksellik bir ana kamera ile geleceğini söylemişti.

Tüm modellere 120 Hz ekran geliyor

Jeff Pu, gelişmiş ana kameraya ek olarak Apple’ın bir sonraki amiral gemisi akıllı telefonlarını 8 GB RAM ile donatacağına inanıyor. Bildiğiniz üzere bu yıl piyasaya sürülen iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max modellerinde 6 GB RAM‘e yer verilmişti. Pu ayrıyeten gelecek yıl iPhone 14 serisi tüm akıllı telefonların 120 Hz yenileme suratına sahip ekranlarla donatılacağından emin.

Lakin herkes Haitong International Securities analisti ile birebir fikirde değil. The Elec’in kısa müddet evvel yayınladığı bir raporda, iPhone 14 ve iPhone 14 Max’in 60 Hz ekran taşıyabileceği bilgisine yer verilmişti. Apple’ın önümüzdeki yıl 6.1 inç iPhone 14, 6.7 inç iPhone 14 Max, 6.1 inç iPhone 14 Pro ve 6.7 inç iPhone 14 Pro Max olmak üzere dört akıllı telefon çıkarması bekleniyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli