e
sv

iPhone 14 Pro Modelleri 48 MP Kamera ile Gelebilir

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Eylül 2022’de tanıtılması beklenilen 6.1 inç iPhone 14 Pro ve 6.7 inç iPhone 14 Pro Max akıllı telefonların üçlü art kamera suramı ile geleceği ve bu kameraların yükseltilmiş 48 MP Geniş lens, 12 MP Ultra Geniş lens ve Telefoto lensten oluşacağı söyleniyor

MacRumors tarafından Haitong International Securities ile yapılan bir araştırma notunda paylaşılan tezler, Nisan ayında 48 megapiksel lensin 8K görüntü kaydını destekleyeceğini tez eden TF International Securities analisti Ming-Chi Kuo tarafından paylaşılan bilgilerle de örtüşüyor.

Ek olarak Pu, iPhone 13 Pro modellerinde 6 GB olan RAM ölçüsünün iPhone 14 Pro modellerinde 8 GB olacağını söylüyor. Bu söylenti makul görünse de Pu tarafından iddia edilen başka kimi iPhone 14 özellikleri, örneğin dört iPhone 14 modelinin hepsinin 120 Hz ekrana sahip olacağı argümanı üzere çok daha az mümkün görünüyor. Eylül ayında, ekran sanayisi analisti Ross Young ise standart iPhone 14 ve iPhone 14 Max modellerinin 60 Hz ekranlarla kalacağını söylemişti. Pu ayrıyeten, standart iPhone 14 modellerinin 128 GB depolama ile başlayan iPhone 13 serisine karşın 64 GB depolama ile başlayacağını söyledi.

Pu, Apple söylentileri konusunda karışık bir geçmişe sahip. Bakalım bu varsayımların ne kadarı tutacak?

Başka taraftan, iPhone 14 Pro modellerinin delikli ekran dizaynıyla gelmesini beklediğimizi belirtelim.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli