e
sv

iPhone ipuçları ve püf noktaları. Yalnızca bir dokunuşla nasıl yapılır?

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Yıllardır Apple akıllı telefonlarını kullanan Apple iPhone kullanıcıları, iOS’un mümkün kıldığı temel ipuçlarının ve püf noktalarının birçoklarını bilmeliler. Lakin, bilinmeyen ve bâtın kalan öteki iPhone ipuçları ve püf noktaları her daim vardır. Bu iPhone ipuçları ve püf noktaları ortasında, el fenerini tek bir dokunuşla yakabilen şık bir dokunuş vardır.

Bu nedenle, bir Apple iPhone’daki el fenerini açmak için, kullanıcılar çoğunlukla çok daha uzun süren yollarla uğraşırlar. Bu uzun yol, kilit ekranının sol alt köşesindeki el feneri simgesine basmaktır. Öteki bir yol, iPhone’un el fenerini açmak ve kapatmak için denetim merkezine gitmektir.

iPhone El Fenerini Açmak İçin Art Panel Seçeneği!

Ekrana dokunmadan el fenerini açmak da dahil olmak üzere çeşitli gayeler için kullanılabilen iPhone’un art panelinin kullanımından bahsediyoruz. Nasıl çalışıyor?

– Art panel seçeneğini kullanmak için öncelikle iPhone’unuzun Ayarlarını açmanız gerekir

– Akabinde, ‘Erişilebilirlik’ seçeneğine gidin ve üzerine dokunun

– Orada, Fizikî ve Devimsel seçeneği altında, ‘Dokun’ seçeneğine tıklayın

– Orada Geri Dokunma seçeneğini bulacaksınız. Üzerine tıklayın.

‘Çift dokunma’ yahut ‘üçlü dokunma’ ortasında bir seçenek seçmenizi isteyecektir. Özelliği kullanmak istediğiniz yolu seçin.

– Sistem altındaki Torch’a dokunun.

Ve bitti!

Artık yapmanız gereken tek şey, iPhone’unuzun el fenerini açmak için art panele iki yahut üç kere dokunmaktır. İPhone’unuzda esirgeyici bir kılıf varsa, tekrar de çalışacaktır.

Art panel üzerinden el feneri seçeneğine ek olarak, kameraya, bildirim merkezine, denetim merkezine ve başka birçok fonksiyona erişmek için çift dokunma yahut üçlü dokunma özelliğini kullanabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli