e
sv

iPhone kullanıcıların muhtemelen bilmediği farklı özellikler

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

iPhone, gündelik hayatta işimizi kolaylaştıracak birçok özelliği içinde barındıran bir hazine. Kullanıcıların birden fazla bu özelliklerin birçoklarını bilmiyor ve kullanmıyor. Bizde bugün sizler için iPhone’un muhtemelen bilmediğimiz enteresan özelliklerini paylaşacağız. İşte ayrıntılar haberimizde.

Not: Bu haberde bahsedilen özellikler farklı iPhone model ve sürümlerinde değişkenlik gösterebilir.

Hesap kurtarma şahsı ekleme

Telefonunuza belirlediğiniz parolanızı unuttuğunuz takdirde aygıtınızda süreç yapmanız imkansız hale gelir. Hesap kurtarma şahsı ekleme özelliği bu durumu ortadan kaldırmak için tasarlanmış. Parolanızı unuttuğunuz durumda hesabınıza yine ulaşmanıza yardımcı olacak bir kişi belirlemeniz kâfi. Seçtiğiniz kişinin 13 yaş üstü ve bir Apple kullanıcısı olması kuralını unutmayın.

Hesap kurtarma bireyi ayarlamak için;

Ayarlar > isminiz > parola ve güvenlik > hesap kurtarma

Bir fotoğrafı kolay kolay bulma

Telefonunuzla çekilmiş binlerce fotoğraf ve görüntü olduğunu biliyoruz. Pekala aradığınız bir fotoğrafı basitçe bulabileceğinizi biliyor musunuz? Yapmanız gereken görsel de görülen arama butonuna bulmak istediğiniz fotoğrafa dair bir ipucu yazmak. Örneğin; Çiçek ya da bardak…

AirDrop kullanarak paylaşım yapma

Çektiğiniz fotoğrafları, görüntüleri ya da rastgele bir web sitesini yakınınızda bulunan bireylere kolaylıkla atabileceğinizi biliyor muşuydunuz? Bu özellik rehberinizde kayıtlı olmayan kullanıcılara bile paylaşım yapmanıza imkan sağlar. Tıpkı vakitte paylaşılan hiçbir görselin imaj kalitesini düşürmez.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli