e
sv

iPhone Yakında USB-C Almayacak

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Apple, daha evrensel bir USB-C bağlantısı lehine iPad Pro için kendi tescilli Lightning bağlantı noktasını terk ettiğinden beri, birçok kişi benzer bir değişikliğin iPhone’a da yol açıp açmayacağını merak etti. Ne yazık ki, en azından analist Ming-Chi Kuo’ya bakılırsa, neredeyse umutlanmamalıyız benzer şekilde görünüyor.

Kuo’ya bakılırsa, “Piyasa, iPhone’un Lightning’i USB-C lehine terk etmesini ve güç düğmesini Touch ID sensörüyle donatmasını bekliyor. Son olarak anketimiz, iPhone’un bu iki yeni özelliği benimsemesi için mevcut programda herhangi bir görünürlük olmadığını gösteriyor. ” Kuo ek olarak, Apple’ın iPhone’daki Lightning’i terk etmesi durumunda, portsuz bir tasarıma gitmek olacağını da sözlerine devam ediyor.

“USB-C’nin MFi işinin karlılığına ziyanı dokunan olduğuna ve su geçirmez özelliklerinin Lightning ve MagSafe’den daha düşük olduğuna inanıyoruz. Bu yüzden, iPhone gelecekte Lightning’i terk ederse, USB-C bağlantı noktası kullanmak yerine direkt MagSafe desteğiyle portsuz tasarımı benimseyebilir. “

Apple’ın portsuz bir iPhone’u denetim etmiş olduğu ve bu şekilde bir cihazın kablo olmadan verileri kurtarabileceği ve geri yükleyebileceği yolları araştırdığına dair söylentiler duyuyoruz. Şarj etmeyi kolaylaştıracağı için bir USB-C iPhone görmek güzel olurdu, bir tek bu rapor doğruysa muhtemelen nefesimizi tutmamalıyız.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli