JPMorgan CEO’su, Kripto Paralara ‘Değersiz’ Dedi

Bitcoin’in kripto para yatırımcılarını yakından ilgilendiren düşüşü, yarım aydır iktisat gündemindeki mühim yerini koruyor. Şu ana kadar birçok mühim isim, mevzuya ilişik pozitif yönde ve negatif açıklamalarda bulunmuş oldu. Bu açıklamalardan biri de düşüşün ilk ve en büyük nedeni olan, Elon Musk’ın meydana getirdiği açıklamaydı. Kısa sürede bir izahat daha Bitcoin’in yarasını deşmek suretiyle dünyanın en büyük bankalarından biri tarafınca yapılmış oldu.

Amerika’li banka JPMorgan, kripto paralar aleyhine meydana getirilen açıklamalara bir yenisini ekledi. Yatırımcılara Bitcoin’den ve genel hatlarıyla kripto paralardan uzak durmasını söyleyen JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, bu paralar ile alakalı “bence hiç bir değerleri yok” ifadesini kullandı.

“Reel bir mevcudiyet tarafınca desteklenmeyen şey, değersizdir”

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, Amerika Kongresi’nde düzenlenen bir oturumda, yatırımcıları kripto paralara karşı uyardı. Reel dünyada yeri olmayıp yalnız dijital ortamda bulunan icatların değersiz bulunduğunu anlatım eden Dimon’un tam açıklaması, şöyle oldu:

“Hiç bir mevcudiyet tarafınca desteklenmeyen bir şeyin, benim fikrime nazaran, hiç bir kıymeti yoktur. Bireylere şahsi tavsiyem, bundan kaçınmalarıdır. Benim şahsi görüşüm, para yahut altın benzer biçimde bir şey olmadığı yönünde. Alıcılar dikkatli olmalı”

Genel anlamda bu tip açıklamalar, kimi kripto para yatırımcıları tarafınca karalama kampanyası ve irtica olarak yorumlanıyor. Yüzyıl atlayan ekonominin peşinde kalanların bu tip iddialarda bulunmuş olduğu fikri, dijital paraları benimseyen kitlede kabul görüyor. Hangi görüşün haklı olduğu bir yana dursun, JPMorgan’ın CEO’sundan gelen bu açıklamaların kripto para değerlerinde değişikliklere yol açıp açmayacağını yakında göreceğiz.

bizim ülkemizde kripto para ile maaş alan ilk fert, bilgisayar mühendisi ve kripto ekonomist Alp Fer’ın misafir olduğu son podcast röportajımıza buradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

GÜNCEL TEKNOLOJİ BLOG WEB SİTESİ

güvenlik kamerası En aktüel teknoloji haberleri, yeni çıkan teknolojik aygıtlar ve teknolojik aygıtların tüketimini ile alakalı sorun yaşıyorsanız tam yerindesiniz. Teknoone.net size ihtiyac duyulan tüm verileri ücretsiz bir durumda sunacaktır. Ayrıca eklenti, sitenizdeki HTTP isteklerini azaltmanıza imkan tanır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli