e
sv

Kanada hava sahasında iki pilot UFO gördüklerini açıkladı: Hükümet raporu doğruladı

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Kanada hava sahası üstünde değişik uçaklar kullanan iki pilot, bir bulutun içerisine doğru uçan ve kaybolan parlak yeşil bir UFO (tanımlanamayan uçan cisim) gördüklerini iddia etti. Hükümet tarafınca mevzuyla alakalı piyasaya çıkan raporda cisimlerin UFO olabileceği ihtimaline aleni kapı bırakıldı ve soruşturmanın devam etmiş olduğu açıklandı. Mevzubahis vaka, Amerika Müdafaa Bakanlığı’nın (Pentagon) bu sene yayınladığı UFO tutanağındaki açıklanamayan vakalara benzerlik gösteriyor.

Kanada’da değişik uçakları kullanan iki pilot, tanımlanamayan uçan nesne (UFO) gördüklerini iddia etti.
Pilotlardan birinin Almanya’nın Köln kentinden dönen Kanada askeri uçağını kullandığı ötekinin ise  ile Boston’dan Amsterdam’a yolculuk eden KLM Royal Dutch Airlines uçağını kullandığı aktarıldı.
Kanada hükümetinden meydana getirilen açıklamaya bakılırsa, yaşanmış olan olayın uçuşlara bir tesiri olmadı. Sadece, lojistik uzmanı ve danışman Steffan Watkins, uçuş veri bilgilerine baktı ve bir CC-177 Globemaster III olan Kanada askeri uçağının “UFO gördüğünü bildirdiğinde rotasını değiştirdiğini ve 300 metre tırmandığını” beyan etti
Hem de Watkins, 14 Temmuz’da başlamış olan ve bu hafta başlarında zirveye ulaşan Perseid meteor yağmurunun erken saatlerinde gerçekleştiği göz önüne alındığında, cismin bir meteor olabileceğini de laflarına ekledi.
Hükümet raporunda ise nesne ‘hava balonu”, “meteor”, “füze” yahut “CIRVIS/UF”’ olabileceği açıklandı.
Kanada Kraliyet Hava Kuvvetleri’nden bir sözcü, tanımlamayan uçan nesnenin (UFO) görüldüğünü doğruladı:
“Mürettebat havada bir şey görmüş oldu ve  görevlerine devam etmeden ilkin standart prosedüre müsait olarak durumu NAV Kanada’ya bildirdi. Ne gördükleri bilinmemekle beraber, herhangi bir emniyet endişesi oluşturduğuna dair hiç bir veri saptanmadı.”
Öteki yandan, Kanada Milli Müdafaa Bakanlığı’ndan bir birey, bakanlığın UFO gözlemlerini takip etmese de bu olayların mutlaka bilincinde bulunduğunu söylemiş oldu.
Nisan ayında Kanada, ticari havayolu pilotları tarafınca gözlemlenen ve Sivil Havacılık Günlük Vaka Raporlama Sistemi (CADORS) veri tabanında tutulan onlarca UFO raporunu beyan etti.
İki ay sonrasında, Kanada ordusunun 70 sene öncesine dayanan ‘onlarca ‘ UFO tutanağına haiz olduğu ve birtakım raporların bir F-86’nın iki katı hızda hareket eden ‘parlak’ nesneleri tanım ettiğini bildirdi. 2015 senesinde ise Kanada’nın eski  müdafaa bakanı Paul Hellyer, hükümetlerin bir çok ‘aramızda yürüyen’ uzaylıları sakladığını iddia etti.
Öte taraftan, Kanada hava sahası üstünde yaşanmış olan vaka, Amerika Müdafaa Bakanlığı Pentagon’un ‘tanımlanamayan hava fenomeni’ (UAP’ler) hikayesinde yayınladığı raporun arkasından geldi. Sadece, rapor 2004 yılına kadar uzanan 144 gözlemden 140’ına izahat getirmedi.
PENTAGON UFO RAPORUNDA UZAYLI İHTİMALİNİ DIŞLAMADI
Milli İstihbarat Başkanlığı’ndan gelen ve  25 Haziran tarihindeki gizliliği kaldırılan raporun, esrarlı uçan cisimlerin doğasını belirlemek için kafi veriye haiz olmadığı da açıklandı.
Raporda, ’21 raporda açıklanan 18 vakada, gözlemciler olağandışı UAP hareket kalıpları yahut uçuş özellikleri bildirdiler. Birtakım UAP’lerin havada durağan(durgun) kalmış olduğu, rüzgara karşı hareket etmiş olduğu, ani manevra icra ettiği yahut ayrım edilebilir bir itme aracı olmaksızın kayda kıymet bir hızla hareket etmiş olduğu görüldü” denildi.
UFO kavramı, kısa sürede, bilhassa Pentagon’un Nisan 2020’de piyasaya çıkan üç videonun sınıflandırmasını kaldırmasının arkasından tanımlanamayan hava fenomeni (UAP) olarak değiştirildi.

Kaynak Link

Konu Dışı Olucak Bu Sitelerede Bakmanızı Öneri Ederiz…

  Konu Dışı Olucak Bu Sitelerede Bakmanızı Öneri Ederiz…

  wordPress site hızlandırma WordPress site hızlandırma eklentileri, sitenizin performansını artırır ve daha yüksek performansa katkı sağlar. Sitenizi optimize etmenize ve hızı verimli bir …Bu tanımı uygulamaya koymaya hazır mısınız? Öğrenmek yeni işler işiniz için.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli