e
sv

Katlanabilir telefon dalında tezli rakip: Oppo Find N

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

OPPO Find N, OPPO’nun birinci katlanabilir akıllı telefonu olarak 15 Aralık’ta şirketin INNO Day 2021 aktifliği aracılığıyla piyasaya sürülmeye hazır. Marka tarafından yayınlanan bir tweet, Find N’nin dizaynına bir bakış sundu. Ayrıyeten tıpkı tweette Pete Lau’nun OPPO’da Chief Product Offer (CPO) rolünü üstleneceğinden de bahsedildi.

OPPO Find N, şirketin dört yıllık ağır Ar-Ge çalışmaları ve altı kuşak prototipler aracılığıyla doğdu. Piyasada bulunan birçok akıllı telefon benzeri konfigürasyonlar ve dizaynlar sunuyor. Lau’ya nazaran, akıllı telefon sanayisi, yüksek yenileme suratları, taşınabilir fotoğrafçılık, süratli şarj vb. özellikler sunma konusunda bir hududa ulaştı. Bu nedenle, şirket artık katlanabilir segmente girmeye karar verdi.

Katlanabilir telefon bölümünde argümanlı rakip: Oppo Find N

OPPO, 2018’de birinci Find N prototipi üzerinde çalışmaya başladı. Samsung, Huawei ve Xiaomi, katlanabilir akıllı telefonlarını esasen tanıtmış olsa da, OPPO şimdi bir tane piyasaya sürmedi. Lau, “trendlere ayak uydurmak için ivedi etmek yerine mükemmel bir kullanıcı tecrübesi sunmaya hazır olduğunda bir eseri daha sonra piyasaya sürmenin daha uygun olduğuna” inanıyor. Find N’nin hoş ve kullanıcı dostu bir aygıt olacağını da kelamlarına ekledi. OPPO, öteki markaların katlanabilir telefonlarında görülen ekran kırışıklığı ve dayanıklılık meseleleri üzere sıkıntıları çözmek için efor sarf ediyor. Raporlar, Find N’nin 8 inç LTPO OLED 120Hz dahili ekrana, 32 megapiksel ön kamera, 50 megapiksel (Sony IMX766) + 16 megapiksel (Sony) ile üçlü kamera ünitesine ve 65W süratli şarj takviyeli 4.500mAh pile sahip olacağını gösteriyor. Snapdragon 888 SoC, 12 GB RAM, 512 GB’a kadar depolama ve Android 12 ile donatılacak.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli