e
sv

Kickstarter’dan blok zinciri atılımı

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Bugün kripto para piyasası en çok gündeme oturan öge iken ardında yer alan blok zinciri teknolojileri ise çok konuşulmuyor. Görüntü akışlarından müzik akışlarına, güvenliğe, depolamaya ve doğrulamaya kadar sayısız mevzuda blok zinciri teknolojileri geliştirildi. Teknoloji devleri de yavaş yavaş bu tahlilleri benimsemeye başladı. 

Kickstarter’dan dev atak

Kitle fonlama platformu dendiğinde akla birinci gelen ve sayısız teşebbüsü teknoloji dünyasına kazandıran Kickstarter yavaş yavaş blok zinciri tahlillerini benimseyecek. Celo ağı ile iştirak yapan platform yakın vakitte geçiş yapacak.

Kickstarter yöneticileri Celo ağında bir açık kaynak protokol geliştirmek istiyor. Kickstarter platformunun tüm varlıkları rastgele bir dert yaşamadan bu protokole aktarılacak. Platform bu sayede karbon salınımını en aza indirmeyi hedefliyor. 

Önümüzdeki haftalarda Whitepaper olarak bilinen manifesto yayınlanacak ve proje anlatılacak. 2022 yılında ağa büsbütün geçiş yapılırken bir idare merkezi ile geliştirme süreci takip edilecek. Bu noktada bağışlar Celo kripto parası ile mi yapılacak yoksa Kickstarter özel bir idare tokeni mi geliştirecek şimdilik bilinmiyor. Daha evvel de kripto para üzerinden kitle fonlaması yapan platformlar olmuştu. Kickstarter bu mevzuda yeni bir trend başlatacak üzere görünüyor. 
 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli