e
sv

Kristal Piksel’de Son Müracaat Tarihi 15 Aralık’a Uzatıldı

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Türkiye’de geliştirilen özgün fikrî mülkiyete sahip oyunları belirleme ve ödüllendirme maksadıyla 2012 yılından beri düzenlenen Kristal Piksel Görüntü Oyun Mükafatları’ne katılacak oyunların son müracaat tarihi ağır ilgi sebebiyle 9 Aralık’tan 15 Aralık tarihine uzatıldı.

Kristal Piksel Görüntü Oyun Mükafatları 2021 yılı ödül töreni 25 Aralık 2021 saat 16:00’da YTÜ Yıldız Teknopark’ta düzenlenecek. 

Kristal Piksel 2021, Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED),T. C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel MüdürlüğüYıldız Teknik Üniversitesi, YTÜ Yıldız TEKNOPARK, Hacettepe Üniversitesi, Hacettepe Teknokent, Bahçeşehir Üniversitesi Oyun Laboratuvarı (BUG Lab), ODTÜ TEKNOKENT Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi (ATOM), The Game Circle ve METU GATES ortaklığıyla düzenleniyor. 

Kristal Piksel, Türkiye’deki oyun geliştiricilerini ve dijital oyunları kamuoyunun ve bölümün dikkatine sunarak daha fazla yerli oyun geliştirilmesini teşvik etmeyi hedeflemekte. Yapılan müracaatlar bu maksat doğrultusunda oyun dünyasının, medyanın ve akademik topluluğun kıymetli isimlerinden oluşan seçkin bir heyet tarafından pahalandırılacak. 

Oyunlar; ortalarında yılın en düzgün taşınabilir, PC, konsol, VR oyunu, en uygun işitsel sanat, en âlâ anlatı ve en âlâ görsel sanat üzere farklı kategorilerin olduğu toplam 11 kısımda yarışacaklar.

Kristal Piksel’e başvuracak geliştiricilerin, müracaatlarında belirttikleri oyunla ilgili fikrî mülkiyet haklarına sahip olmaları ve oyunun rastgele bir platformda 2 Kasım 2020 ve 9 Aralık 2021 tarihleri ortasında yayımlanmış olması gerekiyor. Yarışma yurtiçinde yahut yurtdışında faaliyet gösteren Türk geliştiriciler ve Türkiye’de ikamet eden yabancı geliştiricilerin iştirakine açık.

2012’den bu yana ülkemizden çıkan özgün oyunlara dikkat çeken Kristal Piksel Görüntü Oyun Ödülleri’ne başvurmak için 15 Aralık 2021’e kadar https://www.kristalpiksel.org/ adresinde yer alan formu doldurun.

Kristal Piksel Görüntü Oyun Ödülleri’nin 2021 yılı Kurumsal Sponsoru YTÜ Yıldız Teknopark, Ödül Sponsorları YTÜ Yıldız Teknopark, Hacettepe TeknokentZindhu ve Panteon oldu. Türkiye’nin en itibarlı oyun mecralarından Kısım Sonu CanavarıOyungezerLEVELMerlin’in KazanıMobidictum, Onedio ve İngiltere’den yayınlarını sürdüren Play4.UK Kristal Piksel’in basın sponsorları ortasında yer aldı.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli