Kurumsal Facebook Sayfası Nasıl Olmalıdır?

Kurumsal Feysbuk sayfası iyi mi olmalıdır? Nelere dikkat edilmelidir? İşletmeler için Feysbuk kullanımı hakkında ipuçlarını verdik. Feysbuk pazarlamasından en iyi şekilde yararlanmak için kullanabileceğiniz ipuçlarını içerek kaliteli bir yazı hazırladık. Feysbuk kullanım hedeflerinize bağlı olarak sizlere bu listeyi hazırladık.

Kişisel Bir Profil Değil Bir İşletme Sayfası Oluşturun

Markanızı temsil etmek için kişisel bir profil değil bir işletme sayfası oluşturmanız gerekir. Sayfalar kişisel profillere benzer yalnız işletmeler, markalar ve kuruluşlar için benzersiz araçlar ihtiva eder. Feysbuk sizin için iş potansiyelini en üst düzeye çıkarmakla kalmaz bununla beraber bir işletme şeklinde o kişiden başka bir şeyi temsil etmek için kişisel bir hesap kullanmak Feysbuk’un Hizmet Şartlarına aykırıdır. İşletmeniz için aslına bakarsanız bir profil oluşturduysanız bunu iyi mi kolayca yapabileceğinizi öğrenebileceğiniz bir işletme Sayfasına dönüştürmek istersiniz.

Sayfanızın Hususi URL’sini Talep Edin

İşletme Sayfanızı oluşturduktan sonrasında, feysbuk.com/pages/isminiz/123456789 şeklinde rastgele atanmış bir numara ve URL alır. Sayfanızı daha paylaşılabilir ve daha kolay bulunabilir hale getirmek için tanımlanabilir bir hususi URL oluşturun.

Görkemli Bir Kapak Fotoğrafı Ilave edin

Feysbuk’un sayfa tasarımı, işletme sayfanızın üst kısmında 851 x 315 px boyutunda bir kapak fotoğrafı kullanmanızı sağlar. Bu kapak fotoğrafını yeni ziyaretçilerin dikkatini çekmek, onları daha oldukça etkileşim almaya, daha oldukça data edinmeye teşvik etmek ve etkili bir mobil edinim sağlamak için optimize etmek isteyeceksiniz.

Tanımlanabilir Bir Profil Resmi Ilave edin

Aynı şirket logonuz şeklinde ziyaretçilerin kolayca tanıyabileceği bir profil resmi seçin. Tanınabilmek, bilhassa Feysbuk Arama’da bulunması ve beğenilmesi açısından önemlidir. Profil resminiz Feysbuk Sayfanızın üst kısmında gösterilir ve ek olarak tüm Feysbuk Sayfası güncellemelerinizin yanında görüntülenen küçük fotoğraf görüntüsüdür. Bu yüzden zekice seçin.

Hakkında Bölümünüzü Optimize Edin

“Hakkında” bölümünüz, insanların sayfanıza ulaştıklarında ilk bakacakları yerlerden biridir. Önizlemesi sayfanızın sol tarafında profil resminizin altında bulunur ve kullanıcılar sayfanızın üst kısmındaki “Hakkında” sekmesini tıklayarak tam bölüme de gidebilir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli