e
sv

LG, Hangi Akıllı Telefonların Android 13 Alacağını Açıkladı

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, zeki telefon sektöründen çekileceğini duyuran LG‘nin cihaz güncellemeleri hakkındaki meydana getirmiş olduğu bir açıklamadan bahsetmiştik. Şirket, meydana getirmiş olduğu bu açıklamada üst düzen telefonlarına 3 yıl (*13*) güncellemesi vereceğinin sözünü vermişti. Şirketin Güney Kore kolundan gelen yeni bir açıklama ise (*13*) 12 ve (*13*) 13 güncellemesi alacak cihazlarıyla ilgili resmi bir gösterge niteliğinde.

Yalnız LG’nin cihaz güncellemeleri hakkındaki pek de berrak bir geçmişinin olmadığını söylemek gerekiyor. Şöyle ki şirket, geçtiğimiz yıllarda Güney Kore’de meydana getirmiş olduğu açıklamaları, Güney Kore sınırları içinde tutmuştu. Şu demek oluyor ki şirket, bazı cihazları için güncelleme vereceğini açıklamış olsa da bu güncellemeler Güney Kore dışındaki ülkelere ulaşmamıştı. Haliyle, yapılan son açıklamanın da Güney Kore dışına çıkmayabileceği ihtimalini yok saymamak gerekiyor.

LG’ye nazaran (*13*) 13 güncellemesi alacak cihazlar şöyleki

LG Güney Kore’nin meydana getirmiş olduğu resmi açıklamaya nazaran (*13*) 13 güncellemesi alacak cihazlar, LG Wing, LG Velvet ve LG Velvet LTE olacak. Bu vaziyet, mevcut LG kullanıcılarını bir nebze de olsa üzebilir bu sebeple daha önce yapılan açıklamalarda, (*13*) 13 güncellemesi alacak cihaz sayısının daha oldukça olacağı ima edilmişti. Şirketin V, G ve Q serisindeki bazı açıklamalar ise (*13*) 12 güncellemesiyle yetinmek durumunda kalacaklar.

Yapılan açıklamalar, V50s, V50, G8, Q31, Q52 ve Q92‘nin (*13*) 12 güncellemesi alacağını kesinleştirmiş durumda. Yalnız LG’ye nazaran bu güncellemelerin verilebilmesi için Google‘ın işletim sistemi gereksinimlerini değiştirmemesi gerekiyor. Şirket, bu konudaki uyumluluk durumunu değiştirir ve işletim sistemlerinin daha dirayetli cihazlara ulaşabileceğini açıklarsa, yukarıda bahsi geçen cihazlar (*13*) güncellemesi alamayabilir.

WordPress ücretli temalar Internet Sitenizi WordPress Temalarıyla Kurmak WordPress ücretsiz Temalar WordPress ile web siteleri geliştirirken, binlerce açık kaynak ve ücretli tema arasından seçim yapma seçeneğiniz vardır.

Kaynak : https://www.androidauthority.com/lg-phones-updates-android-12-android-13-1216534/

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli