e
sv

Lilium, 220 aracını yaklaşık 1 milyar dolara Brezilyalı hava yolu şirketi Azul’a satmayı planlıyor

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Dikey kalkış ve iniş yapabilen elektrikli jetler üreten Alman firma Lilium, 220 aracını yaklaşık 1 milyar dolarlık bir antak kalma karşılığında Brezilyalı hava yolu şirketi Azul’a satmayı planladığını duyurdu. İki şirket tarafınca meydana getirilen açıklamada, 2025’e kadar Brezilya genelinde elektrikli çalgı kalkış ve iniş tayyare ağının kurulmasına dair planlar paylaşıldı.

Her bir Lilium jeti, Azul’a yaklaşık 4,5 milyon dolara mal olacak. Bu aşamada Azul’un hizmet verilen kentler ve günlük kalkışlar açısından Brezilya’nın en büyük iç hava yolu şirketi bulunduğunu da hatırlatalım. Azul CEO’su John Rodgerson meydana getirdiği açıklamada, Azul’un marka, rota ağı ve sadakat programının, Brezilya’da Lilium jet ağı için pazarlar ve istek yaratmaya destek olacağını söylemiş oldu.

Lilium’un baş strateji sorumlusu Alex Asseily, Lilium’un en yeni uçağının beş benlik bir model bulunduğunu sadece seri üretime geçip Azul’a satılanın yedi benlik bir model olacağını belirterek, üretim hattının yüzde 50′sinin tamamlandığını da laflarına ekledi. 220 tayyare, Brezilya’da etkinlik gösterecek yeni, ortak markalı bir hava yolu ağının parçası olacak. İki firma bir anlaşmaya varırsa Azul, yedi koltuklu uçağın filosunu işletecek ve bakımını meydana getirecek; Lilium yedek piller de dahil olmak suretiyle hususi yedek parçalar ile tayyare sağlığı seyretme platformu sağlayacak.

Teslimatlar, Lilium’un Avrupa ve Amerika’de ticari operasyonlara başlamayı planladığını açıklamasından bir sene sonrasında, 2025’te başlamış olacak. Bu vakit çizelgeleri, Lilium’un her ülkenin mecburi havacılık düzenleyicisinden mühim sertifika onayları almasına bağlı değişkenlik gösterebilecek. Azul, anlaşmanın bir parçası olarak Brezilya’daki lüzumlu düzenleyici onaylama süreçleri hikayesinde Lilium’u destekleyecek.
İnşaat Kurutma

Nem Kurutma

(*1*)

Epoksi Kurutma

Beton Kurutma

Şantiye Kurutma

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli