e
sv

M.2 Kontaklı 10GbE Ağ Adaptörü: Innodisk EGPL-T101

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

M.2 form faktörü öncelikle SSD’ler için için tasarlandı, lakin sanayi standardı bir PCIe arabirimi kullanıldığından ötürü M.2 kartları farklı formlarda kullanılabiliyor. Innodisk ise benzeri yapıdaki M.2-2280 10GbE ağ adaptörünü piyasaya sürdü.

Innodisk EGPL-T101 M.2-2280 10GbE adaptörü PCIe 3.0 x2 arabirimine sahip ve Cat6/Cat6A bakır kablolar üzerinden 10 Gb/s’ye kadar suratları destekleyen bir Marvell AQtion kontrolcüye dayanıyor. Ek olarak, modül 2,5W’tan fazla güç tüketmiyor ve bu nedenle çok ısınma riski olmadan her sistemde kullanılabilir.

Innodisk, EGPL-T101 modülünü öncelikle yapay görme, yüksek çözünürlüklü görüntüleme ve oyunda kullanılan sistemler için bir tahlil olarak konumlandırıyor. Ancak süratli ağ transferlerinden yararlanmak için çeşitli mesken sinema bilgisayarları (HTPC’ler) ve yüksek performanslı depolama sistemleri için de kullanılabilir.

Uyumluluk açısından, AQtion denetleyicisi tarafından desteklenen başka 10GbE adaptörler üzere, Microsoft Windows 7 ve sonraki sürümlerinin yanı sıra Linux Kernel 3.10 ve sonraki sürümlerle çalışan şoförler kullanılıyor.

M.2-2280 10GbE ağ kartı bu ay seri üretime girecek ve önümüzdeki yılın başlarında piyasaya çıkacak. Fiyatlandırma konusunda şimdi bir bilgi yok, lakin Marvell’in Aquantia AQtion tabanlı PCIe 3.0 kartları epeyce yaygın ve Amazon’da fiyatlar yaklaşık 100 dolardan başlıyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli