e
sv

M1X MacBook Pro Modelleri Birkaç Hafta İçinde Tanıtılabilir

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Apple‘ın yeni amiral gemisi iPhone 13 modellerini, Apple Watch Series 7‘yi ve çok daha fazlasını 14 Eylül‘deki California Streaming aktifliğine duyurması bekleniyor. Öte yandan bu aktiflikte MacBook duyurusu olmayacak lakin Mac dizüstüler bu yıl içinde gelecekler. Bu noktada somut bir tarih bulunmamakla birlikte, Apple’ın tekrar tasarlanan M1X MacBook Pro modellerini önümüzdeki birkaç hafta içinde tanıtacağı söyleniyor.

Bloomberg’den Mark Gurman’a nazaran Apple, M1X çipli 14 inç ve 16 inç MacBook Pro modellerini önümüzdeki birkaç hafta içinde tanıtacak. Gurman, Power On bülteninde iPhone 13 ve Apple Watch Series 7 beklentilerini vurguluyor. Ek olarak, bu sonbaharda öteki eserlerin de planlandığını belirtiyor. Bu eserler ortasında AirPods, tekrar tasarlanan iPad küçük 6, iPad 9 ve şirketin merakla beklenen M1X MacBook Pro modelleri var. M1X MacBook Pro’nun üst seviye M1 yongaları, MagSafe manyetik şarjı, miniLED ekranlar sunacağı ve Touch Bar’sız olacağı da bilgiler ortasında.

Muhtemelen Apple, üstte belirtilen eserleri duyurmak için Ekim yahut Kasım aylarında başka ve özel bir aktifliğe konut sahipliği yapacak. Apple’ın Ekim ayına kadar M1X MacBook Pro modellerinin üretimini artırmak için çalıştığına dair haberler de daha evvel ortaya çıkmıştı.

Yeni MacBook Pro modelleri yeni düz kenarlı bir dizaynla piyasaya sürülecek. Bu, yeni MacBook’un dizaynını yakın vakitte piyasaya sürülen M1 iMac, iPhone 12 serisi, iPad Pro modelleri ve yakında çıkacak olan Apple Watch Series 7 ile tıpkı düzeye getirecek. SD kart yuvası, HDMI portu ve MagSafe şarjı da öbür ayrıntılardan olacak. Dizüstüler geliştirilmiş performans ve pil ömrü sunacak olan şirketin özel M1X çipi tarafından desteklenecek.

Başka taraftan Apple, yeni dizaynlı M1X Mac Küçük aygıtlarını da önümüzdeki birkaç ay içinde kullanıma sunabilir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli