Mac Kullanıcılarının Bilmesi Gereken En Faydalı İpuçları

Mac Kullanıcılarının Bilmesi Gereken En Faydalı İpuçları

Mac’inizin yapabileceği her şeyi bilmenize yardımcı olmak ve işinizi daha da kolaylaştırmak için sizlere Mac ipuçları ve püf noktası için bir kılavuz hazırladık. Buradaki Mac ipuçları ile MacOs işletim sistemine sahip bilgisayarınız daha rahat halde kullanabilirsiniz.

Mac’inizle Konuşun

Command ve Space tuşlarını birkaç saniye matbu tutabilir veya Dock veya Menü Çubuğunuzdaki Siri düğmesini tıklayıp iPhone’unuzda alışkın olduğunuz Siri’yi çağırabilirsiniz. Ve 2021 MacBook Pro gibi daha yeni bir Mac’iniz varsa, yalnız ‘Hey Siri’ diyebilirsiniz. Bir bonus olarak da Siri’nin bu sürümü çok daha kullanışlıdır.

Genel hatlarıyla sorabileceğiniz soruların ötesinde hava durumu veya playoff oyununda kim oynuyor gibi macOS Mojave ve Catalina’daki Siri, Wi-Fi veya Bluetooth gibi sistem işlevlerini değiştirebilir veya hatta sistemde depolanan dosyaları bir bir çekebilir. Siri’ye dosyadan bahsedersin. Siri sizin için uygulamalar bile başlatabilir.

Windows’u Çalıştırın

En son oyunları oynamak veya Mac eşdeğeri olmayan birtakım niş yazılımlar çalıştırmak için Windows kullanışlıdır. Windows’u macOS ile beraber VMware Fusion, Parallels Desktop veya VirtualBox gibi bir sanallaştırma uygulamasıyla çalıştırabilir veya Boot Camp Assistant’ı (Utilities klasörünüzde) kullanarak donanımınızda tam geçiş yapmak için pencereleri yüklemek üzere sabit(durgun) sürücünüzü bölümleyebilirsiniz.

Her Boyutta Monitör Görüntüsü Alın

Windows kullanıcıları için monitör görüntüsü almak bir angarya olabilir. Ekranınızın tamamını yakalamak için PrtSc tuşunu kullanabilir veya Snipping Tool’u kullanabilirsiniz. Bir tek bir bölümü kapsamak için kullanabilirsiniz. Organik ki birtakım klavyeler kısayol ile ahenkli değildir ve monitör görüntüsü almak için ayrı bir tatbik açmak biraz zahmetlidir. Her her her her her neyse ki bir Mac’te bu muamele kolaylaştırılmıştır.

Tam ekranınızın bir görüntüsünü almak basittir. Shift + Command + 3 tuşlarına aynı anda basmanız yeterlidir. Monitör görüntüsü masaüstünüzde saklanır. Ekranın yalnızca bir kısmını istiyorsanız, kısayol aynı çıkış dizinine sahip Shift + Command + 4’tür. Yalnızca tek bir pencereyi yakalamak için Shift + Command + 4 tuşlarına basıp boşluğa basabilir ve yakalamaya çalıştığınız pencereyi tıklayabilirsiniz.

Öteki Cihazlarınız İçin Kablosuz Şifresini Bulun

Mac’lerin öteki bilgisayarların yapamayacağı benzersiz bir hususiyet de bütün şifrelerinizi hatırlamaktır. Keychain isminde bir Apple özelliğini kullanarak bu şekil şeyleri canlı bir şekilde geri çağırmaktır. Anahtarlık ile beraber gelen yerleşik yazılım özel bilgilerinizin çoğunun saklandığı Anahtarlık Erişimi olarak adlandırılır.

Her Şey İçin Bir Klavye Kısayolu Yapın

Klavye kısayolları zaman kazanmak için mükemmeldir. Bir tek yalnızca geliştiriciler tarafından kullanılan kısayollarla sınırlı değilsiniz. Her zaman kısayolu olmayan muayyen bir menü seçeneği varsa bunu kendiniz oluşturabilirsiniz.

  1. vinç kiralama YönVinç. Vinç Nelerdir Ve Niçin Kullanılır? Vinç Nelerdir ve Hangi Türleri Vardır? Vinç Kiralık Kullanmanın Avantajları Nedir?
  2. akıllı teknoloji Parlak zeka Teknoloji nelerdir ve Faydaları Nelerdir? 21. yüzyılın şafağı, bugün hala sürmekte olduğumuz teknolojik bir devrimi getirdi. Dördüncü endüstri devriminden beşinciye

İlgili aramalar

 
Bu internet sayfası mühim seviyede enerji kullanıyor,
 
mac’te fotoğraflar arası geçiş,
 
MacBook Tüyoları,
 
Mac Dersleri,
 
Macbook kullanması iyi mi,
 
MacBook Air özelleştirme,
 
MacBook ile alakalı data,
 
Macbook kapatılmalı mı,
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli