e
sv

macOS Monterey 12.2 Beta 1 Sürümü Yayınlandı

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Apple, yakında çıkacak olan macOS Monterey 12.2 sürümünün birinci beta sürümünü kayıtlı geliştiricilere yayınlandı. Güncelleme, macOS 12.1’in herkese açık olarak yayınlanmasından birkaç gün sonra geliyor. macOS Monterey güncellemesi, yenilik tablosuna birçok yeni özellik ve uygunlaştırma getirmiş. Fakat güncellemenin Big Sur kadar büyük olmadığını belirtmekte yarar var. Bu haftanın başlarında yayınlanan kararlı yapı, SharePlay, Apple Music Voice Plan ve daha fazlasının kullanımını imkanlı kılıyordu.

Şirketin, Haziran ayında tanıttığı ana özelliklerinden biri Üniversal Denetim isimli bir özellikti. Tanıtılan yeni özellik, WWDC21‘in en dikkat alımlı olaylarından biri olma özelliğini taşıyordu. Fakat bu özelliğin halihazırda kullanıma sunulmadığını belirtebiliriz. Apple, bu sonbaharda kullanıma  sunulacağını belirtmişti. Geçtiğimiz hafta macOS 12.1’in piyasaya sürülmesinden sonra ise özelliğin kullanıma sunulacağı tarih 2022 yılının ilkbahar ayları olarak belirlendi. macOS Monterey 12.2 yazılımının birinci beta sürümünün, özelliği aktifleştirip etkinleştirmediği ise şimdi muhakkak değil.

Bunun yanı sıra, Apple’ın macOS Big Sur 11.6.3 beta sürümünü de yayınladığını belirtelim. Güncelleme büyük olasılıkla güvenlik yamaları ve öbür kusur düzeltmelerini içeriyor. En son geliştirici beta sürümünü kullanmaya başlamak için, Apple’ın geliştirici web sitesinden macOS beta profiline kayıt olmak gerekiyor. Bir geliştirici hesabının yıllık maliyeti 99$ olacak formda belirlenmiş. Bu üyelik kapsamında kullanıcılar, Apple’ın işletim sistemlerindeki tüm geliştirici beta profillerine erişim sağlayabiliyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli