e
sv

Mercedes-Benz Türk’ten Ankara’ya CNG yakıtlı otobüs teslimatı

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin 2021 yılında açtığı yeni otobüs alım ihalesini kazanan Mercedes-Benz Türk, CNG yakıt sistemli Conecto model otobüslerin teslimatlarına başladı. 13 Aralık 2021 tarihinde düzenlenen merasimle; Mercedes-Benz Türk Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda üretilen, çevreci CNG yakıt özelliğine sahip 21 adet Conecto Solo ve 33 adet Conecto Körüklü otobüslerin birinci teslimatı gerçekleştirildi.

Mercedes-Benz Türk’ün teslim edeceği toplam 273 adet Mercedes-Benz Conecto CNG; elektronik süspansiyon, tam otomatik dijital klima, sessiz ve titreşimsiz çalışan motor, elektronik fren idaresi, yangın ikaz ve söndürme sistemi ve devrilme dayanımı üzere özellikleri bünyesinde barındırıyor. Ayrıyeten tüm otobüsler, COVID-19 salgınına karşı geliştirilen, her iki dakikada bir, aracın içindeki havanın daima ve büsbütün yenilenmesini sağlayan etkin klima yazılımı ve virüsleri yüzde 99,9 oranında tutma özelliği olan faal filtrelere de sahip.

“Toplam 54 aracımızı bugün kullanıma sunduk”

Mercedes-Benz Türk İcra Şurası Lideri Süer Sülün , “İhale kapsamında teslim edeceğimiz 273 adet CNG yakıtlı Conecto otobüsümüzün 33 adedi körüklü, 21 adedi de solo olmak üzere toplam 54 aracımızı bugün kullanıma sunduk. Öteki otobüsleri de Hoşdere Otobüs Fabrikamızda 2022 yılının birinci çeyreğinde üreterek Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne teslim edeceğiz. Türkiye’deki faaliyetlerini 54 yıldır sürdüren Mercedes-Benz Türk olarak, dünyanın en çağdaş otobüs fabrikalarından biri olan İstanbul-Hoşdere Otobüs Fabrikamızda 1995 yılından bu yana otobüslerimizi üretiyor ve geliştiriyoruz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ile işbirliğimizi EGO işçisine verdiğimiz eğitimler ile devam ettiriyoruz. Düzenlediğimiz eğitim programları ile EGO şoförlerini ve teknik çalışanını yeni araçlarımıza hazırlıyoruz. Bu kapsamda düzenlenen Araç Tanıtım Eğitimleri’nden 18’i bayan olmak üzere 700’e yakın EGO şoförünün faydalanmasını planlıyoruz. EGO’nun teknik işçisi için düzenleyeceğimiz Teknik Eğitimler kapsamında da bakım, mekatronik ve elektrik/elektronik eğitimlerimizden 300’e yakın işçi yararlanacak.” formunda konuştu.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli