e
sv

Mercedes-Maybach lüksünü elektrikli SUV dünyasına aktaran çalışma: Maybach EQS SUV konsepti

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

2019’da tanıtılan GLS 600 ile SUV sıfınına göz kırpan Mercedes-Maybach artık de eser gamını büsbütün elektrikli bir SUV ile genişletmeye hazırlanıyor. Münih’teki fuarda örtüsü kaldırılan yeni Mercedes-Maybach EQS SUV konsepti de bu modelin ön gösterimi olarak karşımızda.

Maybach EQS SUV konsepti tasarımı ve özellikleri

Epeyce etkileyici bir dizayna sahip olan konsepti, kırmızı ve siyahtan oluşan çift tonlu gövde dizaynıyla Maybach’ın DNA’sını başarılı bir biçimde yansıtıyor. Ön kısımda ince LED aydınlatmalar üstlerinde uzanan krom şeritle birleşiyor. Ayrıyeten dikey şeritlerden oluşan siyah ön panelin ön kısmı domine ettiğini görmekteyiz.

Dizaynın devamında 24 inçlik devasa jantlar, kaslı bir omuz çizgisi, krom çerçeveler, saklı kapı kolları ve uzunluktan boya uzanan ince LED stoplar göze çarpıyor. Maybach EQS SUV konseptinin şoför kapısı otomatik. Şoför araca yaklaştığında kapı otomatik olarak açılıyor. Tıpkı sistem opsiyon olarak art kapılar için de etkin edilebiliyor.

Yeni Maybach EQS SUV konseptinin iç yeri, lüks teriminin asıl ortaya çıktığı alan oluyor. Konsol kısmında EQS ve EQE’den tanıdığımız 56 inçlik yekpare MBUX Hyperscreen sistemiyle karşımıza çıkan firma, direksiyon tarafındaysa daha fütüristik bir yol izlemiş. Kabin 2+2 koltuk nizamına sahip ve geride kaptan koltuk olarak tabir edilen konforlu koltuklar bulunuyor.

Ön koltuk sırtlarında art yolcular için büyük ekranlar mevcut. Koltuklar ortasındaysa multimedya denetimleri, bardaklıklar ve vazo bulunuyor. Öte yandan üretim versiyonunda bu alanda katlanabilir masa ve küçük buzdolabı üzere opsiyonlar da göreceğiz.

Konseptin teknik ayrıntıları şimdi belirli değil. Şimdilik yalnızca yeni elektrikli araç platformu üzerine inşa edildiğini ve üretim versiyonunun WLTP’ye nazaran 600 kilometre civarında menzil sunacağını biliyoruz. Hususla ilgili gelişmeleri siz kıymetli okurlarımıza aktarmaya devam edeceğiz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli