e
sv

Merkez Bankası faiz artıracak tezi toplumsal medyayı salladı

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Dolar kurundaki artış sebebiyle tüm istikrarlar alt üst olmuş durumda. Bugün prestijiyle dolar 14 TL‘yi geçmiş durumda. Hal bu türlü olunca gözler Merkez Bankası‘nın Aralık ayı atılımına odaklandı. Geçtiğimiz ay faizi düşürdüklerinde artan doların tesiriyle her şeye artırım gelince Merkez Bankası‘nın bu ayki atılımı hayli ehemmiyet kazandı.

Aralık ayında da bir indirim olabilir tarafında çıkan savlar Kasım ayında herkesi endişelendirmişti. Lakin daha sonra faiz indirimi olmayacağı istikametinde savlar atıldı. Artık ise yeni bir argümana nazaran Aralık ayında faiz oranı artırılacak.

Merkez Bankası faiz artıracak tezi toplumsal medyayı salladı

Söylentiler başlayınca bir çok kişi paylaşımlar yapmaya başladı. Kimilerine nazaran ise bu atak için geç kalındı. Faiz artışı yaşansa dahi doların 15’e kadar yükseleceğini tez edenler var.

Dolar kurundaki çalkalanmalar her şeyin fiyatını etkilerken minimum fiyatın de ne olacağı merak konusu oldu. Minimum fiyat için 3500/4000 TL bir sayı beklentisi içinde olan vatandaş bir yandan Merkez Bankası’nın Aralık ayı kararını merak ediyor. Görünüşe nazaran yeni yıla girmeden birden fazla istikrar tekrar değişebilir. 2022 yılında milyonlarca vatandaşı etkileyecek olan taban fiyat için son toplantı da yapıldı. Önümüzdeki devirde hem faiz indirimini hem de taban fiyatı öğreneceğiz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli