e
sv

Microsoft, bilgisayarları Windows 11’e geçişe hazırlamak için bir yama yayınladı

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Ekim ayında Microsoft’un sadece Windows 11‘i değil, birebir vakitte bu yıl ikinci yazılım platformu güncellemesi olan Windows 10’u (21H2) piyasaya sürmesi bekleniyor. Bunun beklentisiyle geliştiriciler, birinci kere 2018’de dağıtılan KB4023057 yamasını bir kere daha yayınladı. Bu paketi yüklemek, bilgisayarınızı gelecek güncellemeye hazırlayacak ve ortaya çıkabilecek muhtemel sıkıntıları çözecektir.

Yama notları, en son 18 Ağustos‘ta düzenlendiğini söylüyor. Şu anda kullanıcılara dağıtılıyor, fakat tüm uyumlu aygıtlara gönderilmesi biraz vakit alabilir. Microsoft’a nazaran KB4023057, Windows 10 güncelleme hizmeti bileşenlerine yönelik bir güncelleme. Yükleme sırasında güncellemenin disk alanını boşaltmaya çalışabileceğini unutmayın.

Windows 11, 5 Ekim’de yayınlanacak

Güncellemeye, Microsoft Update Health Tools yardımcı programı da eşlik ediyor. Yardımcı program, ağ kontaklarının parametrelerini ve ilgili Windows bileşenlerini geri yükleyebilir, kayıt defterinde değişiklikler yapabilir, dataları sıkıştırabilir, vb. Bu nedenle, kullanımda olan aygıtta çok az yer kalırsa yahut güncellemeler engellenirse, bu paketi dikkatli bir formda yüklemeniz tavsiye ediliyor.

Microsoft’un Windows 11’in dağıtımına 5 Ekim’de başlamayı planladığını hatırlatalım . Windows 10 (21H2) için lansman tarihi şimdi açıklanmadı, fakat Ekim ayında gerçekleşmesi bekleniyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli