e
sv

Microsoft Edge 94 kullanıma sunuldu! Çabucak güncelleyin!

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Sürüm döngüsündeki bu artış tam olarak yeni değil. Mart ayında Microsoft, daha süratli bir sürüm döngüsünün Edge kullanıcılarına daha sık yeni özellikler sunacağını aslında duyurmuştu. Öteki bir deyişle, her dört haftada bir deneyeceğiniz yeni özellikler mevcut olacak.

Alternatif olarak, bilhassa işletmeler için, Microsoft ayrıyeten sekiz haftalık yeni bir “Genişletilmiş Kararlı” sürüm başlatma seçeneği sunuyor. Bu durumda, özellikler sırf sekiz haftada bir yayınlanacak, bu nedenle şirketlerin rastgele bir değişiklik hakkında bilgi sahibi olmaları için vakitleri var.

Microsoft Edge Yeni Sürüm!

Yeni sürüm her şeyden evvel daha fazla güvenlikle ve ayrıyeten tarayıcının kararlılığında geliyor. Bununla birlikte, örneğin karışık içerik indirmelerini engellemenin artık mümkün olduğu söyleniyor. Bu, inançlı sayfaların sırf öbür inançlı sayfalarda depolanan içeriği indirebileceği manasına geliyor. Edge’in dayandığı Chromium projesi ile gelen bir değişiklik.

Ayrıyeten MHTML belgelerini açma davranışında da iyileştirmeler mevcut. Öbür bir yeni özellik, yeni bir erişilebilirlik ayarları sayfasıyla ilgili. Yani artık her şey bir ortada. Söylemeye gerek yok, bu biçimde işler çok daha az baş karıştırıcı.

Edge giderek daha güçlü bir tarayıcı haline geliyor. Aslında, birtakım alanlarda Chrome’dan daha uygun olmayı bile başarıyor ve hatta Google’ın tarayıcısı için bir ilham kaynağı oluyor.

Güncelleme çok kolay;

*Windows Edge yeni sayfayı açın

*Ayarlara gidin

*Microsoft Edge Hakkında tıklayın

*Microsoft Edge Güncelleye tıklayın

*Hepsi bu kadar.

Bildirimi yaptıktan sonra tarayıcıyı kapatın ve tekrar açın. Hepsi bu kadar.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli