Microsoft, salgın sırasındaki çabaları nedeniyle çalışanlarının her birine 1500 dolar ikramiye verecek

Microsoft, nerede ise bir buçuk yıldır hayatlarımıza tesir eden pandemi nedeniyle gayret sarf eden birçok çalışanın 1500 dolar vereceğini ifade etti.

The Verge’de geçen bilgilere bahsi geçen ikramiye, hem Amerika’de aynı zamanda internasyonal alanda bütün müsait çalışanlar için geçerli olacak. Microsoft bu ikramiyeyi, yarı zamanlı çalışanlar da dahil olmak suretiyle 31 Mart 2021’de yahut öncesinde işe başlamış olan kurumsal başkan yardımcısı seviyesinin altındaki bütün personele armağan ediyor. İkramiyelerin temmuz yahut ağustos aylarında Amerika’deki ve yurt dışındaki çalışanlara dağıtılacağı, sadece Microsoft’un GitHub, LinkedIn ve Zenimax şeklinde yan müesseselerinin çalışanlarının bu tarz şeyleri almayacakları söylendi.

Benzer uygulamalarının pandemi esnasında öteki büyük teknoloji şirketleri de yapmıştı. Facebook, 45 bin personelinin her birine 1000 dolar, Amazon ise pandemi esnasında etken olarak vazife icra eden mensupları için 300 dolar dinlence ikramiyesi vermişti. Benzer bir halde Vox Media da geçen sene çalışanlarına 1000 dolar ikramiye vermişti.

Bu uygulamalar yalnız ikramiyeyle de sınırı olan kalmadı. Birtakım firmalar yiyecek ödemelerine destek olmak için çalışanlarına yiyecek dağıtım uygulamaları için kredi sağlamış oldu, bazıları da extra bakım paketleri dağıttı yahut ek izinler, bizdeki tabiriyle kafa izinleri verdi. Microsoft ek olarak bu senenin başlarında çalışanlarına beş extra ücretli dinlence günü vermişti.

Bu şeklinde hamleler, teknoloji şirketlerinin pandemi esnasında çalışanlarını sevinçli etme ve birçoğu hala ofislerden uzaktayken onları tekrar ofislere çekme çabasının bir parçası diyebiliriz. Bu sebeple büyük firmalar bu şeklinde jestlerle çalışanlarının memnuniyetini sağlayarak toplu istifaların önüne geçmeyi hedefliyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli