e
sv

Microsoft Surface Duo 2 Özellikleri Netleşti

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Microsoft Surface Duo 2, kimi mümkün özelliklere işaret eden FCC evraklarında ortaya çıktı. Microsoft’un 22 Eylül’de yeni Surface PC’leri duyuracağı bir aktiflik sırasında Surface Duo 2’yi de duyurması bekleniyor. Surface Duo, Microsoft’un neredeyse iki yıl evvel duyurulan akıllı telefonuydu ve açılıp kapanmaya imkan tanıyan bir menteşeye bağlı iki ekranla birlikte gelmişti. Bu yıl ise şirketin Surface Duo 2’ye birtakım kayda paha değişiklikler ve iyileştirmeler getirmesini, ayrıyeten selefinin eksiklerini de gidermesini bekliyoruz.

Surface Duo 2 hakkında çok fazla bilgi bulunmamakla birlikte, vakit zaman aygıtın dışını gösteren yahut yeni kamera modülünün nasıl görüneceğine dair bize fikirler veren birtakım sızıntılar ve raporlar ile karşılaşmıştık. Windows Central’da yer alan habere nazaran, akıllı telefon artık FCC sertifikası aldı ve bu da yeni bilgiler edinmemize imkan tanıyor.

FCC test raporu, aygıtta Wi-Fi 6, çok bantlı 5G teması, NFC ve UWB’nin varlığından bahsediyor. Rapor ayrıyeten, kablosuz şarja atıfta bulunabilecek “Kablosuz Güç Aktarımı” isimli bir özelliğin varlığından da bahsetmekte. Kablosuz güç transferinin, aygıtın Surface Pen’i yahut benzeri bir aygıtı kablosuz olarak şarj etme yeteneğine atıfta bulunabileceğine de inanılıyor. Lakin, Surface Duo’nun ince bir dizayna sahip olması ve ısı dağılımına sorun oluşturabileceği üzere faktörler nedeniyle Qi kablosuz şarj takviyesini barındırması güç.

Son olarak Surface Duo 2’nin Snapdragon 888 SoC ile gelmesinin beklendiğini belirtelim.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli