e
sv

Microsoft ve iFixit, Surface İçin Tamir Araçlarını Piyasaya Sürüyor

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Microsoft’un Surface aygıtları, iFixit ile yapılan işbirliği sayesinde son kullanıcılar için biraz daha onarılabilir hale gelmek üzere. iFixit, her türlü tamir aracını satan ve kullanıcıların elektronik aygıtlarda kendi kendilerine tamiratlarını nasıl gerçekleştirebilecekleri konusunda eğitimler veren bir şirket olarak tanımlanabilir. Ek olarak şirket, birçok bileşen lehimlenmiş yahut yapıştırılmış olduğundan, Microsoft’un Surface PC‘lerinin tamir edilebilirliğini sık sık gözden geçiriyor. Artık de iki şirket, tamircilerin tamirat süreçlerini daha kolay gerçekleştirmelerine yardımcı olan üç yeni araç sunarak Surface tamirlerini biraz daha kolaylaştırıyor.

Bu iştirakin şimdi eksiksiz bir tahlil sunmadığını belirtebiliyor olsak da bugün piyasaya sürülen üç yeni aracın varlığından kelam edebiliyoruz; Yüzey Ekran Yapıştırma Çerçevesi, Yüzey Ekran Yapıştırma Aparatı, Yüzey Pil Kapağı.

Sunulan yeni araçlar, ortalama bir müşteri için mevcut değil. Lakin Microsoft yahut iFixit yetkili servis sağlayıcıları bu araçları kullanabilecek. Bu nedenle artık Surface aygıtları onarmak için direkt Microsoft’a gitmek gerekmiyor. Bu durum, tamirat fiyatları üzerinde de olumlu bir tesir yaratabilir. Ayrıyeten, ticari müşteriler için tamirleri yöneten ve bu araçları dahili olarak kullanan BT yöneticileri yahut öbür işçilerin mevcudiyetinden bahsedebileceğiz. Bu da tamiratları daha erişebilir hale getirmede değerli bir yol kat edilmesi manasına gelmekte.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli