e
sv

Microsoft, yeni Office dizaynını kullanıcılara sunmaya başladı

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Microsoft, Temmuz ayında Office uygulamaları için Windows 11 ile misal görsel dizayna sahip yeni bir arayüzü test etmeye başlamıştı. Şirketten yapılan yeni bir açıklamayla yeni görsel tasarım Microsoft 365 ve Office 2021 kullanıcılarına sunulmaya başlandı.

Kademeli olarak yayınlanacak

Gerçekleştirilen tasarım güncellemesi, büsbütün farklı bir arayüz yerine Windows’un yeni sürümüyle uyumlu olacak formda birkaç düzenlemeyi içeriyor. Güncelleme, Windows için geçerli temanın Office programlarında da uygulanabileceğini ortaya koyuyor lakin kullanıcılar isterlerse bağımsız olarak da uygulama temalarını seçebilecekler. Ayrıyeten yuvarlatılmış köşeler de yeni tasarım değişikliklerinden birisi.

Office uygulamalarından Word, Excel, PowerPoint, OneNote’ta uygulama penceresinin sağ üst köşesinde bir megafon simgesine sahip kullanıcılar yeni tasarımı etkinleştirebilecek.  Kullanıcılar, megafon simgeli düğmeye tıkladıklarında Coming Soon başlıklı bir pencere açılacak ve şimdiki dizayna erişim buradan sağlanacak ve istenirse yeniden tıpkı düğme üzerinden eski dizayna dönülebilecek.

Access, Project, Publisher, Visio ve Outlook da yeni dizayna sahip olacak fakat öteki dört uygulamadan(Word, Excel, PowerPoint, OneNote) birisinde yeni tasarım etkinleştirildiğinde bu uygulamalarda da otomatik olarak aktifleşecek.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli