e
sv

Minik Citroen Ami’nin maceracı versiyonuyla tanışın: My Ami Buggy

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Önümüzdeki aylarda Türkiye fiyatının da muhakkak olmasını beklediğimiz Citroen Ami, halihazırda standart Ami ve onun ticari versiyonu Ami Cargo ile karşımıza çıktı. Fakat görünen o ki şirketin planları bununla sonlu değil.

Citroen artık de yeni My Ami Buggy konseptini gösterdi. Kelam konusu çalışma, minik elektrikli araç Ami’nin mümkün bir offroad (!) versiyonuyla ilgili fikir edinmemizi sağlıyor. Dizayna baktığımızda My Ami Buggy’nin kendine has pek çok ayrıntıya mesken sahipliği yaptığını görüyoruz.

Tavan rayları, tavana yerleştirilmiş stepne, arazi lastikleri, ön-arka muhafaza demirleri ve farlar için metal ızgara muhafazalar, konseptin dikkat çeken tasarım ögeleri ortasında. Kapıların çıkarıldığı aracın tavanında gece yahut sisli havada görüşü artırmak için ekstra LED aydınlatma da kullanılmış.

Konseptin kabininde de standart Ami’ye nazaran bir dizi değişiklik yapılmış. Koltuk minderleri değişmiş ve içerisindeki süngerin kalınlığı 35 mm’den 70 mm’ye çıkarılmış. Bunun yanı sıra çeşitli saklama alanları, çıkarılabilir yan aynalar, kamera ve telefon tutucu üzere ayrıntılara yer verilmiş. Ütelik bu kesimlerin birçok 3D yazıcıyla üretildiği için gereksinim halinde kolaylıkla tedarik edilebiliyor.

Citroen My Ami Buggy konseptinin üretilip üretilmeyeceği konusunda bilgi verilmedi. Siz bu konsept hakkında ne düşünüyorsunuz?

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli