Mobil uygulama endüstrisini 2021’de Adjust’ın en son raporuyla keşfedin

Geçen sene, her zamankinden daha çok insan eğlence ve günlük işler için mobil’e yöneldi ve tüketicilerin uygulamaları kullanma ve etkileşimde bulunma şekilleri büyük bir şekilde değişti. Fakat kullanıcı davranışlarındaki bu değişim mobil uygulama ekosistemini iyi mi etkiliyor? Ek olarak iOS 14 ve Apple’ın yeni gizlilik düzenlemesi benzer biçimde diğer değişiklikler endüstriyi iyi mi şekillendiriyor?

Mobil pazarlamacılar ve uygulama geliştiricileri, sektörün hangi yolda ilerlediği ve bu değişiklikleri tetikleyen en büyük faktörlerin neler olduğu hikayesinde bir yol haritasına her zamankinden daha çok ihtiyaç duyuyor. Adjust’ın en son tutanağı olan Mobil Uygulama Trendleri 2021: Uygulama Performansının Küresel Bir Karşılaştırması‘nda, uygulama ekonomisinin şu andaki durumu, oyun, e-ticaret ve fintech sektörlerinde geçtiğimiz sene takip edilen 2.000’den fazla uygulamadan elde edilmiş veriler kullanılarak önemli trendlerin incelemeleri yapılıyor ve karşılaştırmalar yer ediniyor.

Mobil Uygulama Trendleri Tutanağı 2021’i indirin.

Adjust’ın tutanağı bir şeyi çok açık hale getiriyor: bu sene, uygulama geliştiricileri ve pazarlamacılar için tekrar önceki yıllardan çok değişik görünecek. 2020, uygulama indirmelerindeki inanılmaz büyümenin yılı oldu, sadece sektördeki oyuncuların sayısı arttıkça, markaların rekabette daima bir adım önde olmaları için pazarlamalarını daha da geliştirmeleri gerekecek. iOS 14, kullanıcı davranışlarını daha iyi kestirmek için A/B testlerini daha da önemli kılacak ve çok yönlü bir stratejiye haiz olmak her zamankinden daha eleştiri hale gelecek.

Mobil Uygulama Trendleri 2021 tutanağı, hedef kitlenizi ve uygulama ekonomisinin içinde bulunduğu durumu daha iyi anlamanıza destek olmak için kurulum, celse, uygulama içinde harcanan süre, elde tutma ve reattribution trendlerini çözümleme ediyor. Rapordaki ana bulgulardan bazıları:

Uygulama kurulumları 2019’dan 2020’ye kadar tüm sektörlerde %50 artarken, kurulum sayısı 2021’in ilk çeyreğinde geçen senenin aynı süre dilimine göre %31 artış gösterdi.Oturumlar, 2020’de 2019’a göre toplamda %30 arttı ve 2021’de şimdiden %4,5 oranında büyüdü ve büyümeye devam ediyor.Fintech uygulamaları senelik bazda %52 ile en iyi büyümeyi kaydetti. Bunda Robinhood, Acorns ve Gatsby benzer biçimde yatırım uygulamalarının yüksek benimsenme oranlarının oranı büyük. Fintech oturumları da 2020’de büyük bir artış gördü ve 2019’a göre %53 artarken, 2021’de şimdiden %14 arttı.Oyunlar 2020’de yeni zirveler gördü. Özellikle hyper casual oyunların kurulumları %43 arttı ve hyper casual dışı oyunlardaki artış %26 oldu.E-ticaret uygulamaları 2020’de olağanüstü bir performans gösterdi. Kurulumlardaki artış bir tek %6 olsa da oturumlar %44 arttı ve müşterilerin yüksek miktarda alakalı olduğunu gösterdi.

Küresel uygulama ekonomisi ile alakalı daha çok içgörü için tutanağı indirin: Mobil Uygulama Trendleri 2021: Uygulama Performansının Küresel Bir Karşılaştırması

Mevzu Dışı Olucak Bu Sitelerede Bakmanızı Tavsiye Ederiz…

  1. akıllı teknoloji Parlak zeka Teknoloji nedir ve Yararları Nedir? 21. yüzyılın şafağı, bugün hala sürmekte olduğumuz teknolojik bir devrimi getirdi. Dördüncü endüstri devriminden beşinciye
  2. wordPress site hızlandırma WordPress site hızlandırma eklentileri, sitenizin performansını artırır ve daha yüksek performansa katkı sağlar. Sitenizi optimize etmenize ve hızı verimli bir … https://teknoone.net/en-iyi-android-kilo-verme-uygulamalari/

Kim Ne Kadar Maaş Alıyor

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli