e
sv

Monster Notebook’tan Öğrencilere Özel RTX Ekran Kartlı Laptoplarda İndirim

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Bir evvelki eğitim – öğretim yılının büyük kısmını uzaktan eğitimle geçiren öğrenciler, okula dönüş heyecanını bu sene her zamankinden daha fazla hissetti. Gerek üniversitelerin mimarlık, mühendislik ve grafik tasarımı üzere kısımlarında tahsil görenler gerekse yüz yüze eğitimi uzaktan eğitim programlarıyla ve kurslarla desteklemek isteyen öğrenciler, tüm eğitim süreçlerinde yanlarında olacak yüksek performanslı bilgisayar arayışında.

Monster Notebook’un NVIDIA GeForce RTX ekran kartlı dizüstü bilgisayarları, güç gerektiren tüm süreçleri çarçabuk yapan donanımsal özellikleriyle ve kolay taşınılabilir ince ve hafif yapısıyla okul devrinde öğrencilerin muhtaçlık duyduğu güçlü teknoloji takviyesini ziyadesiyle sağlıyor. Yapay zekâ takviyeli DLSS teknolojisi, NVIDIA Broadcast uygulaması ve yeni jenerasyon tensör çekirdekleriyle dikkat çeken GeForce RTX’li Monster Notebook’lar, yeni eğitim periyodunda teknoloji tutkunlarının yanında olacak.

Monster Notebook’un NVIDIA GeForce RTX ekran kartlı modelleri de kapsayan Okula Dönüş Kampanyası eylül ayı sonuna kadar devam ediyor. Onlarca eseri tarihinde görülmemiş dev indirimlerle ve avantajlı satın alma seçenekleriyle öğrencilerin beğenisine sunan marka, okulda da oyunda da argümanlı olan kullanıcılara yüksek performans vaat ediyor.

İşte öğrencileri okul devrinde bir adım öteye taşıyacak bu laptopların öne çıkan özellikleri:

Güçlü ekran kartı bileşenleri; mimarlık, mühendislik ve kreatif alanda tahsil gören kullanıcıların çalıştığı grafik ve görsel yüklü uygulamalarda süratli ve sıkıntısız bir tecrübenin birinci kaidesi olarak görülüyor. Bilhassa rendering süreçlerinde belirleyici olan ekran kartının yüksek performanslı olması öğrencilerin birinci beklentileri ortasında. Rendering performansıyla dikkat çeken Monster Notebook’lar Blender Cycles, Chaos V-Ray ve Autodest Arnolda üzere en sık kullanılan render programlarında süreyi yarıya düşürüyor. Ayrıyeten, RTX ekran kartlarında yer alan tensör çekirdekleri sayesinde, 3D render programlarında yer alan imaj temizleme süreci (interactive viewport denoising) üzere en sık başvurulan yapay zekâ süreçleri çok daha yüksek performansla yapılabiliyor. Örneğin DaVinci Resolve’daki 300’ün üzerinde yapay zekâ takviyeli süreçlerin tamamı RTX ekran kartlarında yer alan tensör çekirdekleri tarafından hızlandırılıyor.

RTX ekran kartlı Monster Notebook’ların öğrencilerin hayatını kolaylaştıran bir öbür özelliği ise NVIDIA Broadcast uygulamasıyla daha âlâ bir uzaktan öğrenme ortamı sağlaması. NVIDIA Broadcast uygulaması ortamdaki gürültüyü azaltan, seslerin yankı yapmasını önleyen yapay zekayla geliştirilmiş ses ve görüntü özellikleriyle öğrencilerin çevrimiçi dersleri dinlemesini ve derse iştirakini kolaylaştırıyor. Mikrofonu, kamerayı ve hoparlörleri akıllı aygıtlara dönüştüren uygulamanın sanal art plan, otomatik çerçeve ve görüntü parazit giderme üzere özellikleri canlı derslerde bahis anlatımlarını ve sunumları bir üst düzeye taşıyor.

Monster Notebook’un GeForce RTX ekran kartlı dizüstü bilgisayarları öğrencilere üst düzey donanımsal bileşenlerinin yanında bir dizi yazılım dayanağı de sunuyor. Bu takviyelerin başında gelen NVIDIA Stüdyo, Adobe Photoshop, AutoCAD, Blender, Premiere Pro, Lightroom, DaVinci Resolve üzere en çok kullanılan uygulamalarda sürat ve performans artışı sağlıyor. NVIDIA Stüdyo ile 3D modellemelerde görselleri 10 kat daha süratli işlemek, 8K görüntüleri gerçek vakitli düzenlemek, yayınlarda daha yüksek kaliteli GPU kodlaması ile %35 daha fazla FPS almak ve yapay zekâ dayanağı ile 5 kat daha süratli fotoğraf düzenleme yapmak mümkün.

Kesintisiz aksiyon ve oynanabilirlik, yüksek imaj kalitesi ve FPS pahaları arayan oyun tutkunları RTX ekran kartlı Monster Notebook’lar ile proje ve ödev hazırlarken yakalığı randımanı oyun oynarken de elde edebiliyor. Bünyesindeki 2. nesil RT çekirdekleriyle, DLSS teknolojisiyle, ışın izleme teknolojisiyle ve yapay zekâ uygulamalarını hızlandıran tensor çekirdekleriyle ezber bozan NVIDIA GeForce RTX ekran kartları, PC oyunu tutkunlarının beklentisini en üst düzeyde karşılıyor.

Teknolojide çığır açan yapay zekâ dayanaklı imaj oluşturma teknolojisi NVIDIA DLSS sayesinde azamî FPS ve azamî imaj kalitesi sunan RTX ekran kartlı Monster Notebook’lar; Death Stranding, Red Dead Redemtion 2, Watch Dogs: Legion gibi DLSS dayanağı sağlayan oyunlarda kusursuz bir performans yaratıyor. Ayrıyeten hem GPU hem de oyun optimizasyonlarını bir ortaya getirerek sistem gecikmesini azaltan NVIDIA Reflex teknolojisi ile ileri düzey oyuncuların ve esporcuların aradığı kusursuz teknoloji takviyesini sağlıyor.

Son olarak, tüm Monster Notebook dizüstü bilgisayarlarda geçerli ömür uzunluğu fiyatsız bakım garantisi, okul hayatı boyunca tıpkı yüksek performansta düşüş olmadan uzun ömürlü bir kullanım arayışı içinde olan öğrenciler için de farklı bir fırsat sunuyor. Monster Notebook sahipleri, her altı ayda bir bilgisayarlarını teknik servislere mutabakatlı kargo şirketleri aracılığıyla fiyatsız olarak gönderebiliyor, bu bakım ile eserlerinin performansının tertipli ve uzun periyodik olmasını sağlayabiliyor.

Monster Notebook web sitesinden ve mağazalarından yapılan alışverişlerde geçerli Okula Dönüş Kampanyası kapsamında tüm Monster Notebook’larda, Aryond serisi monitörlerde ve kulaklık, mouse, klavye, kamera, mikrofon üzere ekipmanları içeren Pusat serisi oyuncu aksesuarlarının tamamında Monster Notebook tarihinin en büyük indirim fırsatları mevcut. Okula Dönüş Kampanyası ile birleştirilebilen, Yapı Kredi World kart kullanıcılarına özel bir öteki kampanyada ise 30 Eylül’e kadar yapılan dizüstü bilgisayar alışverişlerinde geçerli vade farksız 12 taksit imkânı sunuluyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli