e
sv

MSI, Yaklaşan Z690 Anakartlarını Sergiledi

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

MSI, Intel’in Alder Lake CPU serisi için üretmiş olduğu yeni kuşak Z690 anakartlarının tanıtım görsellerini yayınladı. Bu görsellerde üç farklı segmentten anakartın I/O kısımları paylaşıldı.

Yeni kuşak Z690 ACE modeli altın ve siyah renk temasıyla öne çıkıyor. VRM ısı bloğunun üzerindeki I/O kapağı şık görünümünün yanı sıra birkaç USB 3.2 Gen 2 irtibat noktası, çift 2.5G Ethernal LAN irtibatı, çift Thunderbolt 4 ilişki noktası, WiFi 6E için kablosuz antenler ve MSI Dragon logosuna sahip.

Siyah ve gümüş dizaynıyla öne çıkan öteki anakartın ise Carbon WiFi modeli olduğu varsayım edilmekte. I/O kapağında Dragon logosu da bulunuyor ve iki alüminyum blok ve ısı borulu soğutma sistemiyle güçlü bir VRM soğutucusu göze çarpıyor. Bununla birlikte birkaç USB 3.2 Gen 2 temas noktası, HDMI/DP, 2.5G Ethernet LAN anahtarı, çift WiFi Anteni ve 7.1 kanal HD ses jakı mevcut.

Son olarak Tomahawk serisine benzeyen MSI MAG Z690 serisi anakart var. Bu model çift 8 pinli 12V güç konektörleri tarafından desteklenen üst seviye bir güç dağıtım sistemine sahip görünüyor. I/O kapağı siyah bir dizayna bürünürken art panelde 8 USB 3.2 Gen 2 ilişki noktası, 2.5G Ethernet LAN ilişki noktası, WiFi 6 antenleri, 7.1 Kanal HD ses jakı ve HDMI/DP çıkışları bulunuyor.

ASUS ve Gigabyte‘ın sızdırılan kimi Z690 anakartlarını görme fırsatı bulmuştuk. MSI ise resmi bir paylaşım yaptı ve böylece yeni 12. jenerasyon Alder Lake platformunun yaklaştığını anlayabiliyoruz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli