e
sv

Müjde! Covid-19 ilacı bulundu! Fiyatı yalnızca 6200 TL!

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Çalışmalarını tamamlayan Merck ilaç firması, koronavirüse karşı geliştirdiği molnupiravir isimli ilacın laboratuvar çalışmalarına ilişkin sonuçları paylaştı. Şirketin yaptığı açıklamaya nazaran çalışmaların birinci sonuçları ilacın Delta da dahil olmak üzere koronavirüsün bilinen tüm varyantlarına karşı tesirli olduğunu gösteriyor.

ABD’li ilaç şirketi Merck ortak çalıştığı Riageback Biotherapeutics ile geliştirdiği koronavirüs ilacı ile igili açıklamada bulundu. Covid-19’a karşı geliştirdikleri deney evresindeki hap ile ilgili açıklama yapan ilaç firmasının bulduğu molnupiravir ilacının salgının seyrini değiştirip değiştiremeyeceği merak konusu.

Müjde! Covid-19 ilacı bulundu!

Merck ve ortağı Ridgeback Biotherapeutics tarafından yapılan açıklamada geliştirilen molnupiravir ilacı hastalara Covid 19 semptomları ortaya çıktıktan sonraki 5 gün içinde verildi. Molnupiravir ilacını alan hastaların “plasebo” alanlara nazaran hastaneye yatma ve vefat oranının yarı yarıya azaldığı bildirildi.

Bulunan molnupiravir ilacı onaylanırsa Covid-19’u tedavi ettiği kanıtlanan birinci hap olacak. İlaç hastalarda kullanılmaya başlanırsa beş gün kullanılacak ve günde iki doz alınacak.

Covid-19’a karşı bulunan molunapiravir ilacının fiyatı yaklaşık 6 bin 200 TL

ABD’li ilaç firması Merck tarafından geliştirilen koronovirüse yakalananların kullanacağı Molnupiravir’in satış fiyatı şu an için 700 dolar olarak belirlendi. Uygulanan hastalarda yüzde 50 tesirli olduğu ve hastaneye yatış ve vefat sayısında azalmanın gözlendiği ilaç gerekli müsaadeler alındıktan sonra tüm dünyada satışa sunulacak.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli