e
sv

Netflix bir defa daha mahkemelik oldu

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Güney Kore merkezli internet hizmet sağlayıcısı SK Broadband Squid Game dizisinin ağ kullanımını artırdığını söyleyerek husus ile ilgili Netflix’e dava açtı. SK Broadband’a nazaran tanınan Netflix dizisi Squid Game yüzünden internet kullanımı artıyor ve artan ağır kullanımdan ötürü gereken bakım çalışmaları maliyet oluşturuyor. Güney Koreli SK Broadband oluşan maliyeti Netflix’in karşılaması gerektiğini söylüyor. Bu yüzden de Netflix’e dava açmış bulunmakta.

Dünyada tanınan olan çevrimiçi dizi sinema platformu Netflix Güney Koreli şirketin şikayetini inceleyeceklerini ve orta yol bulmaya çalışacaklarını söyledi.

Netflix para ödemeyi düşünmüyor

Dokuz kısımdan oluşan Squid Game dizisi birinci dönemi geride bıraktı fakat gündemden düşmüyor. Netflix ile Güney Koreli internet sağlayıcı SK Broadband’i karşı karşıya getiren dizinin internette oluşturduğu trafik için Netflix para ödemesi gerektiğini düşünmüyor.

SK Broadband Youtube ve Netflix’in bilgi trafiğini arttırdığını lakin ağ kullanımı fiyatı vermediklerini söylüyor. Lakin Amazon, Facebook ve Apple’da durumun tam aksisi olduğunu tabir ediyor. Kimi Güney Koreliler de ağ kullanımı için para ödenmesi gerektiğini savunuyor.

Netflix daha evvel kendisi bu mevzuyu mahkemeye taşıyarak karşılaşacağı sıkıntılarda ne yapması gerektiğini öğrenmişti. Netflix’in bahis ile ilgili başvurduğu mahkeme kayıtlarına nazaran Netflix “görevi içerik üretmek ve izleyiciyi bu içeriğe erişilebilir kılmaktan” ibaret olduğu için para ödemesi gerektiğini düşünmüyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli