e
sv

NFT ile 1 milyon dolar kazandı! Metaverse kozmosta galeri açtı

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Amrit Pal Singh, metaverse kozmosta sergilenmek üzere 125.000 dolar NFT harcadı. Kendisi bir dizayncı ve illüstratör olan Singh, Şubat ayında kendi sanatını da NFT olarak satmaya başladı. İki ay içinde, 32 yaşındaki adam “Metaverse‘de dijital yere sahip olma potansiyeli elde ettim” dedi.

Singh, oyuncuların arazi satın alabilecekleri ve inşa edebilecekleri Ethereum blok zinciri tarafından desteklenen bir meta bilgi tabanı olan Cryptovoxels’te iki eter fiyatında yani yaklaşıl olarak 9.300 dolar karşılığında sanal bir arsa satın aldı. Orada, NFT koleksiyonundan ismini alan Toy Face Cafe isimli 10×18 metrekarelik bir galeri inşa etti. Kafenin yer katında Singh yarattığı sanatı sergiliyor, başka katlarda ise topladığı sanatı sergiliyor.

NFT ile 1 milyon dolar kazandı! Metaverse kainatta galeri açtı

“Toprağa sahip olmanın yanı sıra, araziyi sanatımı sergilemek ve büyüyen koleksiyonumu sergilemek için kullanmanın şahane olacağını düşündüm” diyor 32 yaşındaki adam. Son dokuz ayda, Singh çalışmalarının NFT’lerini satarak 1 milyon doların üzerinde para kazandı. Kazandıkları sayesinde, LIRONA, Tory Bryant, Ankit Kapoor, Navneet Bawa, Prasad Bhat, Anwesh Kumar Sahoo ve Rachna Ravi üzere başka sanatkarlara yatırım yapmış. Sanatkarlardan kimileri da yüz binlerce dolara eser satmayı başarmış.

Kişisel sanatkarlardan satın almanın yanı sıra Singh, CrypToadz, Doodles, Cool Cats ve Robotos üzere tanınan koleksiyon projelerinden birkaç NFT satın aldı. NFT’ler konusunda optimist olmasına karşın, Singh yalnızca kaybetmeyi göze alabileceğiniz kadar harcamanın ehemmiyetini vurguluyor.

32 yaşındaki sanatçı, “NFT’ler şu anda tam vakitli işim olduğu için, güzel bir tahsilat projesi yapan şeyin ne olduğunu âlâ anlıyorum ve birkaç âlâ, karlı ticaret yapabildim” sözlerini kullandı. “Ancak, sanat yapıtlarını de ziyana yahut çok erken sattım. Birtakım projeler epeyce riskli.”

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli