e
sv

NFT pazaryeri OpenSea’nin Eser Müdürü’nden şaşırtan dolandırıclık

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

NFT’ler 2021 yılına damga vurdu ve NFT pazaryerlerinin süreç hacimleri milyonlarca dolara ulaştı. Geride bıraktığımız Ağustos ayında günlük süreç hacminin 500 milyon doları aştığını açıklayan OpenSea’den şoke eden bir açıklama geldi.

Bugün günün erken saatlerinde kripto para topluluğunda dolaşmaya başlayan teze nazaran OpenSea’nin eser müdürü Nate Chastain’in bedel kazanacağını düşündüğü NFT’leri anasayfada listelenmeden evvel satın alıyordu. Zuwu isimli Twitter kullanıcısı yaptığı paylaşımda OpenSea eser müdürü Nate Chastain’in anasayfada listelenecek olan NFT yapıtlarını listelenmeden çabucak evvel satın alarak kısa müddette büyük çıkarlar elde ettiğini sav etti.

Savlar gerçek çıktı

Kısa bir müddet içerisinde argümanların hakikat olduğu kanıtlandı. OpenSea cephesinden bugün yayınlanan bir blog gönderisiyle Nate Chastain’e yönelik argümanlar doğrulandı. OpenSea cephesinden yapılan açıklamada Nate Chastain’in bu atağının hayal kırıklığı yarattığı ve OpenSea’nin kıymetlerini temsil etmediği belirtildi. OpenSea ayrıyeten olayla ilgili kapsamlı bir inceleme başlattıklarını da açıkladı.

Bundan yaklaşık 7 ay evvel CryptoPunk #3501’i satın alan Nate Chastain’in Ethereum cüzdan adresi biliniyordu. Bu adresi takip eden kripto para kullanıcıları, OpenSea eser müdürü Nate Chastain’in dolandırıcılığını çok kolay bir formda ortaya çıktı.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli