e
sv

NVIDIA, 12 GB Belleğe Sahip RTX 2060 Üretebilir

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Ekran kartı stok meşakkatlerinin ve çip kıtlığının yaşandığı son devirlerde eski jenerasyon ekran kartları piyasaya sürülmeye devam ediyor. Geçtiğimiz ay ASUS’un epeyce eski nesil  GT730 ekran kartlarını tekrar satışa çıkaracağını öğrenmiştik. Bu defa gündemde Turing mimarili bir GPU var: RTX 2060 12 GB.

NVIDIA, görünüşe bakılırsa mevcut oyun kartlarındaki kullanılabilirlik sıkıntısını çözmek için GeForce RTX 2060 modelinin yeni bir sürümünü iki kat bellek kapasitesiyle birlikte piyasaya sürmeye hazırlanıyor. VideoCardz tarafından gelen bilgilere nazaran, yeşil kadro, Ocak 2022’de piyasaya sürülmek üzere RTX 2060 GPU’larında büyük bir stok yapmayı planlıyor.

GeForce RTX 2060 aslında ÜSTÜN yenilemesi almıştı lakin standart modelin üretimi yapılacak. Bildiğiniz üzere bu kartta TU106-300 GPU kullanılıyor ve VRAM ölçüsü 12 GB’a çıkıyor. Ayrıyeten bu modelde tekrar muhtemelen kripto madenciliğine karşı LHR engellemesi yapılacak.

Gelen bilgilere nazaran birinci parti ekran kartları Ocak 2022’de piyasaya çıkacak. Diğer bir noktaya değişecek olursak, önümüzdeki yıl RTX 2060’ın tekrar piyasaya sürülmesi, NVIDIA’nın 2022’de ekran kartı pazarında güzelleşme beklemediği manasına geliyor. Bu bağlamda 2021’in son çeyreğinde üretim kısıtlamalarının geleceğinden bahsetmiştik ve başlayan fiyat artışları da bunu doğruluyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli