e
sv

OnePlus Nord 2 5G mahkeme salonunda bir avukatın cebinde patladı

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Son periyotlarda yüksek sıcaklık ve şarj esnasında akıllı telefonların patlama eğilimi gösterdiğini duyabiliyoruz. Delhi merkezli avukat Gaurav Gulati, kullanımda yahut şarjda olmadan cebinde taşıdığı OnePlus Nord 2’nin patladığını bildirdi. Telefonu OnePlus’a göndermek yerine farklı planları olan Avukat, Hindistan içerisinde satışını yasaklatmak ve sorunu yasal yollar ile çözeceğini söylüyor.

MySmartPrice tarafından patladığı argüman edilen telefonun yakın imgeleri elde edilirken, patlamadan evvel şarjı yüzde 90 oranında olan Nord 2, alev alarak mahkeme salonu içerisinde patladı. Avukatın, alev alan telefondan ziyan gördüğünü söylemesine karşın OnePlus’ın geri dönüşü epeyce reaksiyon yarattı.

OnePlus’a reaksiyon sürüyor

OnePlus, olayı soruşturacağını söyledi lakin aygıta sahip olmadığı için tazminat teklifinde bulunmadı. Telefonu incelemek için geldiklerini lakin telefon sahibinin hakikat teşhis için fırsat vermediğini lisana getiren şirket, tazminat taleplerini ele almanın mümkün olmadığını söyledi.

Bu patlama Nord 2 için birinci olay maalesef değil, telefonun tanıtımından 2 hafta sonra Ağustos ayında diğer bir aygıt alevler içinde kalmıştı. OnePlus’a göre ”dış etkenleri içeren bir olay” olarak nitelendirilen patlama, kullanıcılarda Nord 2’nin güvenirlilik derecesi hakkında soru işaretleri bıraktı.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli