e
sv

OPPO Reno2 Z İncelemesi

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

OPPO Reno2 Z İncelemesi

Tasavvur ve Ergonomi

Bu cihaz tasarımı açısından şu anda piyasada alabileceğiniz en iyi görünümlü parlak zeka telefonlardan biri. OPPO Reno2 Z önde ve arkada Corning Gorilla Glass 5 ile korunan bir kavisli cam gövde ile geliyor. Arka parmak izi ile parmak izlerinizi kolayca alır ve bu nedenle Oppo’nun bu cihazla verdiği kasayı kullanmanız önerilir.

Cihazı her hareket ettirdiğinizde ortasında bir neon ışığı benzer halde bir efekt veren Oppo markasını görebilirsiniz. Üstte Xiaomi Redmi K20 serisinde gördüğümüze benzeyen bir pop-up kamera var. Reno2 Z’nin alt kısmında da bir kulaklık jakı bulunur. Ses düğmeleri sol tarafa yerleştirilirmiştir ve sağ taraftaki güç düğmesi ve sim kart girişi bulunmaktadır.

Ekrana geçersek OPPO Reno2 Z, 2340 x 1080 piksel monitör çözünürlüğüne sahip 6,53 inç Full HD + AMOLED ekrana sahiptir. 19,5: 9 en boy payı ve yüzde 91,6 monitör / vücut payı ile geliyor. Ekrandaki renkler iyi çıkıyor ve parlak güneş ışığında kullanırken hiç bir sorunla karşılaşmadık. Reno2 Z’nin monitörü yeterince parlak ve bütün favori filmlerinizin ve YouTube videolarınızın keyfini buradan izleyebilirsiniz.

Kullanıcı Arayüzü ve Yazılım

OPPO Reno 2 Z, 5 Ağustos 2019 tarihli Emniyet Düzeltme Eki ile ColorOS Sürüm 6.1 tabanlı Android 9 Pie üzerinde çalışır. Yazılım tarafında, ColorOS aygıtlarını kullanan kişiler için değişen bir şey yoktur. Kullanıcı arayüzü aldığımız öteki Oppo telefonlara benzer ve son hiyerarşi özelleştirilebilir.

Devamlı olduğu benzer halde birçok tatbik telefona evvel yüklü olarak gelir. Bir tek yine de ihtiyacınız olmayan birtakım uygulamaları kaldırabilir ve geri kalanını ayarlarınızdan devre dışı bırakabilirsiniz.

ColorOS, tatbik kopyalama, oyun alanı, tatbik bölünmüş monitör, parlak zeka hareketler ve tema mağazası benzer halde birtakım ek özelliklerle birlikte geliyor. Reno2 Z’deki Tema Mağazası’nın yardımı ile temanızı, simgelerinizi, duvar kağıtlarınızı ve uygulamaları özelleştirebilirsiniz. Böylece hiç sıkılmayacağınız görüntüleri elde edebiliyorsunuz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli