e
sv

OPPO Reno3 Pro İpuçları, Püf Noktaları ve Gizli Özellikler

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

OPPO Reno3 Pro İpuçları, Püf Noktaları ve Gizli Özellikler

Oppo a31 bilinmeyen özellikleri

oppo a31 bilinmeyen özellikleri Reno3 Pro, OPPO’nun en yeni akıllı telefonudur ve Android 10 tabanlı yepyeni ColorOS 7 ile birlikte gelir. ColorOS 7, kullanışlı olabilecek bir ekip özellik ihtiva eder. İşte yeni OPPO Reno3 Pro akıllı telefonda gerçekleştirebileceğiniz en iyi ColorOS 7 ipucu ve püf noktası ve gizli saklı saklı saklı saklı özellikler.

oppo a31 bilinmeyen özellikleri Video Bokeh Şeklinde olmaktan Yararlanın

Kameradaki en önemli özelliklerden biri Video Bokeh özelliğidir, OPPO Reno3 Pro bokeh efektli videolar çekebilir, bu da nesne odakta kalırken arka planın bulanık olacağı anlamına gelir. Ortaya çıkan video, düzgüsel video şeklinde olmaktan kaydedilen videodan daha kaliteli ve daha iyi görünüyor.

 • Kamera -> Video’ya gidin ve Video Bokeh modu için üst ortadaki daire simgesini seçin.

3 Parmak Ekran Görüntüsü Almak

OPPO Reno3 Pro ek olarak jest tabanlı ekran görüntülerini de destek sunar, doğrusu ekranda üç parmağınızı aşağı kaydırarak ekran görüntüsü alabilirsiniz. 3 Parmak ekran görüntüsü almak için, ekranı üç parmağınız yukarıdan aşağıya doğru kaydırmanız yeterlidir; ekran görüntüsü Galeri’ye kaydedilir.

Bununla birlikte, varsayılan olarak açıktır, bir tek 3 Parmak Ekran Görüntüsü hareketini iyi mi etkinleştireceğinizi bilmek yada dönem dışı bırakmak yada tekrardan etkinleştirmek istiyorsanız, burada yapmanız gerekenler.

 • Ayarlar -> Kolaylık -> Hareketler ve Hareketler’e gidin ve 3 Parmakla Ekran Görüntüsü kaydırıcısını seçin.

Karanlık Moda Girin

OPPO Reno3 ek olarak telefonu gece yada ortam ışığının azca olduğu karanlık ortamlarda kullanan kullanıcılar için lüzumlu olan Karanlık Modu da sunar. Karanlık mod gözlerinizin rahatlamasına destek verir ve daha iyi bir seyretme deneyimi sunar.

Karanlık Mod’a girmek için tek yapmanız gereksinim duyulan bildirim panelini yukarıdan hızlıca kaydırmak ve “Karanlık Mod” kısayolunu seçmek. Arayüz ondan sonrasında kararır. Kısayola tekrardan dokunarak modu istediğiniz süre dönem dışı bırakabilirsiniz. Karanlık Mod ek olarak Ekran ve Parlaklık Ayarları’ndan da açılabilir.

 • Ayarlar -> Ekran ve Parlaklık -> Karanlık Mod

Durum Çubuğunda Pil Yüzdesini Görüntüleme

Telefonda ne kadar pil kaldığını denetlemek için durum çubuğunda gösterilen pil simgesine güvenen bayağı fazla kullanıcı var. Pil simgesi, kullanılabilir pil miktarını gösteren bir yüzdeyi gösterir, bir tek bir fazlaca Android telefon varsayılan olarak yüzdeyi göstermez, süratli bir ayarın etkinleştirilmiş olması gerekir.

Bu yüzden, pil simgesinin tarafındaki durum çubuğunda pil yüzdesini görüntülemek için Ayarlar -> Bildirimler ve Durum Çubuğu’na gidin ve seçim kaydırma çubuğuna ‘Pil Yüzdesi tap dokunun. Bittiğinde, pil simgesinin içinde küçük bir sayı görebilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli