e
sv

OPPO ve UNDP, Genç Girişimcilerin Sürdürülebilir Kalkınmaya Katkılarını Hızlandıracak

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

OPPO, genç toplumsal girişimcileri inovasyon yoluyla toplumsal sürdürülebilirlik hususlarını ele alma eforlarına dahil etmek için UNDP (Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı) ile bir yıllık bir iştirake imza attığını duyurdu. Bu teşebbüsle birlikte OPPO, genç girişimcilerin fikirlerini geliştirmelerine yardımcı olacak ve onları BM 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Gündemi’nde daha tesirli bir rol oynamaları için destekleyecek.

OPPO Lider Yardımcısı ve Global Pazarlamadan Sorumlu Lider William Liu, şu açıklamalarda bulundu: “Bugün, gençler artık etraflarındaki değişen dünyaya yalnızca seyirci değiller. Bunun yerine, daha âlâ bir dünya yaratmak için tutkularını ve yaratıcılıklarını kanalize etmeye hevesliler. OPPO’da marka misyonumuz ‘İnsanlık için Teknoloji, Dünya için İyilik’ yaratmak… Karşı karşıya olduğumuz en acil global problemlerin ele alınmasında genç kuşağı desteklemek için UNDP ile birlikte çalışmaktan gurur duyuyoruz. Gençlerin yeteneklerinin, dünyanın dört bir yanındaki insanlara yarar sağlayacak sürdürülebilir kalkınma için yesyeni tahliller sunacağına inanıyoruz.”

OPPO, iştirakteki birinci programlardan biri olarak, 23-27 Ağustos tarihleri arasında online olarak gerçekleştirilen 2021 National Dialogue China ile UNDP’yi destekledi. National Dialogue China, UNDP ve ortakları tarafından ortaklaşa oluşturulan, Asya ve Pasifik’teki en büyük gençlik toplumsal girişimcilik hareketi olan Youth Co:Lab’ın bir kesimi. Gençleri yenilikçi, kapsayıcı ve sürdürülebilir tahliller kullanarak iklim meselelerinin üstesinden gelmek için dijital becerilerden tam olarak yararlanmaya teşvik etmeyi amaçlayan National Dialogue’un bu yılki teması ‘İklim Aksiyonu ve Yeşil Güzelleşmeyi Hızlandırmak’ olarak belirlendi.

2021 National Dialogue China’nın bir ortağı olarak OPPO, sırf medya üretimi ve dijital pazarlama konusunda uzman rehberliği ve eğitim sağlamakla kalmadı, tıpkı vakitte National Dialogue’da kazanan sekiz ekibe yaklaşık 46.000 dolar hibe teklif etti. 2021 National Dialogue China aracılığıyla seçilen girişimcilik projeleri, kazananların 20’den fazla ülke ve bölgeden öbür genç girişimcilerle buluşarak gençlerin toplumsal inovasyon ve girişimciliği kullanarak sürdürülebilir kalkınma gayelerine ulaşmaya nasıl yardımcı olabileceğini tartışacakları 2022 Youth Co:Lab için de geçerli olacak. OPPO, bundan sonra, İnovasyon Kuluçka Kampı aracılığıyla iklim sıkıntılarını ele alan genç girişimcilik projelerini desteklemeye devam edecek.

Uzun müddettir genç jenerasyonun gücüne inanan OPPO, BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ni birlikte karşılamak için çalışan genç jenerasyonu daha da güçlendirme konusunda gelecekte UNDP ile olan iş birliğini güçlendirmeyi hedefliyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli