e
sv

Oppo Watch Free satışa çıktı: Özellikleri ve fiyatı

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Oppo’dan bugün yapılan açıklamaya nazaran Oppo Watch Free, Türkiye’de satışa sunuldu. Oppo Watch Free’nin Türkiye fiyatı 1.149 TL olarak açıklandı.

Oppo Watch Free özellikleri

Oppo Watch Free, akıllı saat ile akıllı bileklik karışımı bir manzaraya sahip. Dikey yapıdaki ekranda 1,64 inç büyüklüğü ile dikkat çekiyor. AMOLED panel kullanılıyor ve 280 × 456 piksel çözünürlük sunuyor. Ekranın çerçeveleri ince tutulmuş. Tam renkli saat görünümleriyle şık görünüş elde edilebiliyor.

Tıpkı başka akıllı bilekliklerde olduğu üzere Oppo Watch Free modelinde de uzun pil ömrü sunuluyor. Oppo’nun açıklamasına nazaran tam şarjla 14 gün dayanıyor. 5 dakika şarj ile bir günlük kullanım vaat ediyor.

Telefonunuza gelen bildirimleri Oppo Watch Free üzerinden detaylı formda görüntüleyebilirsiniz. Gelen davetleri reddedebilir, telefonunu bulu aktifleştirebilir ve telefondaki müziği denetim edebilirsiniz. Saatte şu an için 40’tan fazla saat görünümü seçeneği bulunuyor. AI Outfit Watch Face 2.0 ismindeki özellik sayesinde yapay zeka kullanılarak giysinize uygun saat görünümleri hazırlanabiliyor.

100’den fazla spor takibi

Oppo Watch Free’nin spor özelliklerine baktığımızda 100’den fazla spor modunu desteklediğini görüyoruz. Bunlardan 4 adedini otomatik olarak algılıyor. Bu modları başlatmayı unutsanız bile saat sizi uyarıyor. Eserle birlikte gelen profesyonel koşu teklifleri formda kalma ve yağ yakma amaçlarınızı faal bir biçimde gerçekleştirmenize yardım ediyor.

Ayrıyeten 24 saat nabız izlemeyi destekleyen OPPO Watch Free her saat başı nabzınızı kaydediyor. Şayet nabız çok yükselirse, akıllı kayış titreşerek kullanıcıyı sistemsiz nabız konusunda uyarıyor. Piyasadaki tüm modellerde olduğu üzere ayağa kalkma hatırlatıcısı mevcut anca bu saatte yeni bir özellik daha mevcut. Saat içindeki 5 dakikalık küçük idman görüntüleri ile ofis çalışanlarının formda kalmasına yardımcı oluyor.

Ayrıntılı uyku takibi özelliği: OSleep

Oppo Watch Free uyku takibi konusunda oldukça argümanlı görünüyor. OSleep ismi verilen özellik ile ayrıntılı uyku takibi yapılıyor. OSleep profesyonel, kapsamlı ve şahsileştirilmiş uyku izleme özelliğinin yanı sıra uykudan evvel, uyku sırasında ve uykudan sonra ayrıntılı tahliller gerçekleştiriyor. Bilhassa profesyonel sensörler ve gelişmiş algoritmalar kullanarak yaptığı horlama riski değerlendirmesi ile uykudaki meseleleri faal bir formda tespit ederek vaktinde tahlil teklifleri getiriyor. OPPO Watch Free bunu, kan oksijen satürasyonu izleme, optik nabız sensörü aracılığıyla nabız değişim algılama ve horlamanın bir telefon tarafından kaydedilmesi özellikleriyle destekleyerek yapıyor. OPPO Watch Free tıpkı vakitte uykudaki ortalama kan oksijen düzeyi, horlama sayısı ve azami horlama desibeli üzere göstergeleri de sergiliyor. Böylelikle uyku sırasındaki teneffüs meselelerini vaktinde tespit ediyor.

Oppo Watch Free fiyatı

Oppo Watch Free ülkemizde siyah ve vanilya renk seçenekleri ile 1.149 TL tavsiye edilen satış fiyatı ile müşterilerin beğenisine sunuldu. Şu an kimi sitelerde 1.049 TL’ye bulabilmek mümkün.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli